Cibona vodila preko 30 minuta, Zadar ipak okrenuo i slavio

Matej Kačan • petak, 25.09.2020.

U drugom kolu HT Premijer lige su se pred oko 500 navijača u Zadru susreli veliki rivali Zadar i Cibona, a domaćin je nakon zaostatka u preko tri četvrtine susreta okrenuo i slavio sa 73:70...

Košarkaši Zadra uspješno su odradili i drugo kolo u HT Premijer ligi. Nakon deklasiranja Šibenke, mnogo je teži zalogaj predstavljala Cibona koja je ipak uspjela riješiti i koronavirus i blokade i zaigrati u punom sastavu.

Cibosi su sjajno krenuli te su vodili preko 30 minuta, ali je pred kraj na naplatu došla pauza i nedostatak utakmica pa su gosti vidno pali, a Zadar je pogonjen Dominikom Mavrom, Domagojem Vukovićem i Eyassuom Workuom to iskoristio i preokrenuo.

Zadar je na startu bio jako slab pa u prvoj dionici zabija tek deset poena i od starta je u zaostatku koji na trenutke u drugoj dionici iznosi i 14 razlike. No, u drugoj dionici se ulaskom Martina Junakovića napad domaćina malo pokrenuo pa se do poluvremena približava na 37:30.

Dok je kod Cibone funkcionirao šut iskusnog Ivana Novačića uz sjajne reakcije Roka Prkačina i Ronalda Moorea je Cibona mirno plovila pa na ulasku u posljednjih 10 minuta ima osam poena viška, ali onda sve staje.

Zadrani su snizili petorku i uz Vukovića na centru zaigrali s Workuom i Mavrom zajedno i napad se pokrenuo, dok je s druge strane Moore kao motor momčadi ugašen i Cibona postaje nemoćna. Tako Zadar do polovice četvrtine već preokreće, a serijom poena Vukovića i Workua uz slobodna bacanja dolazi i do sedam poena viška.

Na kraju su Zadrani nekim reakcijama sami sebi zakomplicirali život, ali je prednost bila prevelika te je ostalo baš tri poena razlike za drugu pobjedu u prvom pravom ispitu i 73:70.

15 je kod Zadra ubacio Junaković uz savršenih 5/5 iz igre, dok je Vuković dodao 14 uz devet skokova. Po devet su ubacili Worku, Mavra i mladi Duje Brala, a Mavra je dodao i pet asistencija.

Kod Cibone su se istaknuli mladići Prkačin i Mateo Drežnjak s 12, dok je Novačić dodao 11, a Moore 10 poena, ali se ugasio pri kraju. Drežnjak je bio i prvi asistent ekipe s tri dodavanja, ali je dijelio i mjesto prvog skakača s četiri skoka pa je ukupno bio najbolji igrač Vukova u svom službenom debiju.