Velić: 'Dogodio se pad, ali su ključni bili napadački skokovi Zadra'

Matej Kačan • subota, 26.09.2020.

Nakon poraza Cibone u Zadru, trener Vukova Ivan Velić je bio zadovoljan izvedbom svoje momčadi u danim okolnostima u većini susreta, ali je kao razloge poraza ocijenio pad na kraju i kontrolu skoka...

Nakon duge pauze i izolacije zbog koronavirusa te s manjkom pripremnih utakmica je Cibona stigla na svoju prvu službenu utakmicu sezone, i to odmah u goste kod Zadra. Vidio se taj manjak fizičke spreme na kraju kad je Cibona pala i nakon 35 minuta dobre košarke i vodstva izgubila 73:70.

Kako prenose službene klupske stranice, trener Vukova Ivan Velić je taj pad vidio kao jedan od razloga poraza, ali ne misli da je to bio ključan segment:

"Čestitke Zadru na zasluženoj pobjedi, kolegi Mršiću na dobroj utakmici. Igrali smo jako dobro. S obzirom na naše stanje ja sam zadovoljan. Dogodio se pad u zadnjoj četvrtini koji je presudio, ali nije on bio ključan. Mislim da je ključan bio napadački skok Zadra. Previše ih je bilo, mislim 12 ili 13, ali jako bitnih. Mi smo imali bezbroj otvorenih šuteva koje nismo pogodili, da su naši šuteri pogodili koji otvoreni šut mogli smo prelomiti utakmicu u trećoj četvrtini. Nismo uspjeli, Zadar nas je sustigao s energijom više i s publikom koja je u malom broju, ali osjeti se kad imate publiku iza leđa. Dobili su utakmicu, prva je i nadam se će se sezona nastaviti normalno, da će se košarka igrati i da neće dolaziti do prekida", kazao je trener.

Za pobjedom žali i iskusni šuter Igor Marić koji također smatra da je pad na kraju razumljiv, pa i očekivan. Svejedno, svaki poraz boli.

"Ostaje žal što nismo pobijedili. Kontrolirali smo utakmicu i igrali jako dobro veliki dio utakmice. Na kraju smo malo pali što je i razumljivo. Dobar dio pripremnog dijela nismo imali prijateljske utakmice. Mislim da smo igrali dobro, borili smo se. Zadar je igrao kući, odigrali su bolje i pobijedili."