Kako su odigrali: Ademi odličan, većina momčadi prosječna

Jan Šneler • četvrtak, 01.10.2020.

Dinamo je pobjedom protiv Flore (3:1) izborio grupnu fazu Europske lige, a djelovalo je kao da Modri nisu igrali punom snagom protiv ipak limitiranog protivnika...

Dominik Livaković - Siguran, nije imao previše posla, ali pravovremeno reagirao kod par situacija. Nije kriv za pogodak.

Marin Leovac - Obrambeno solidan, u napadu nije pretjerano bio aktivan.

Joško Gvardiol - Nekoliko puta prilično dekoncentriran, za razliku od Ferencvaroša, večeras lošiji od dvojice stopera.

Kevin Theophile-Catherine - Najbolji pojedinac u obrani, siguran, čvrst. Dobro reagirao u sudačkoj nadoknadi.

Petar Stojanović - Još jednom se pokazalo da je prilično limitiran u napadu, niz promašenih ubačaja, ali u obrani pristojan.

Arijan Ademi - Igrač utakmice. Postigao dva pogotka, odigrao odličnu utakmicu. Nadamo se da se ne radi o težoj ozljedi leđa.

Lovro Majer - Trudio se, razigravao, ali na trenutke previše komplicirao. Asistent.

Kristijan Jakić - Jako dobar, čvrst na nogama i vrlo hrabar u duelima. Bit će dobra opcija u slučaju da se Ademi ozbiljnije ozlijedio.

Mislav Oršić - Krenuo dobro, ali se putem izgubio u igri. Dosta griješio, iako je pogodio okvir gola.

Bruno Petković - Prilično samozatajan, donekle izgledao nezainteresirano, ali ipak upisao asistenciju i lijepo proigrao Gavranovića za drugi gol.

Mario Gavranović - Postigao prvi gol, nesebično reagirao kod drugog. Dobra utakmica, ali vidjelo se da ne može cijelu utakmicu.
Još su igrali:

Amer Gojak - Ušao u 68. minuti umjesto Oršića, prilično neprimjetan.

Luka Ivanušec - Ušao u 66. minuti umjesto Gavranovića, premali učinak za neku ozbiljniju ocjenu.

Lirim Kastrati - Ušao u 83. minuti umjesto Majera, par puta lijepo prošao po boku, ali bez većeg učinka.