Kramarić strijelac u porazu Hoffenheima, Reyna briljirao u pobjedi Borussije Dortmund

Jan Šneler • subota, 03.10.2020.

Odigrano je pet utakmica trećeg kola njemačke Bundeslige, a svoj šesti gol ove sezone postigao je Andrej Kramarić...

Bez obzira na velike napadače koji igraju u Bundesligi, Andrej Kramarić ostao je i nakon trećeg kola na vrhu najboljih strijelaca. Hrvatski napadač postigao je svoj šesti pogodak, iako je njegov Hoffenheim izgubio.

Hoffenheim je odlično krenuo na gostovanju kod Eintrachta i već nakon 18. minuta imao vodstvo. Kramarić je loptu primio u šesnaestercu, prevario jednog čuvara i taman kad se činilo da nema rješenja, fenomenalnim šutom pogodio suprotni kut vratareva gola.

Sve je izgledalo dobro za goste, no u drugom dijelu Eintracht je preokrenuo rezultat. Već u 55. minuti Daichi Kamada zabija za 1:1, a potpuni preokret domaćima donosi Bas Dost u 71. minuti. Kramarić je odigrao cijeli susret.

Nakon iznenađujućeg poraza od Augsburga, Borussia Dortmund se na najbolji način vratila pobjedama. Laganim slavljem protiv Freiburga došla je do šestog boda u Bundesligi.

Dugih pola sata trajalo je zatišje u Dortmundu, no onda je Erling Haaland načeo mrežu gostiju lijepim pogotkom u 31. minuti. Do kraja poluvremena, mogla je Borussia povećati prednost, ali nije bilo preciznosti.

U nastavku susreta, Giovanni Reyna novom asistencijom uposlio je Emre Cana koji pogađa za 2:0. Fenomenalni Reyna koji je bio na meti mnogih klubova ove sezone nastavio je sa sjajnom partijom i u 66. minuti ponovno pronašao Haalanda za velikih 3:0. Konačni rezultat postavio je Felix Passlack golom u sudačkoj nadoknadi.

Od ostalih susreta izdvojimo pobjedu Borussije Mönchengladbach na gostovanju kod Kölna. Gosti su dominirali od početka i sve riješili na početku susreta. U 14. minuti Alassane Plea pogodio je za vodstvo Borussije, a samo dvije minute kasnije Stefan Lainer podiže na 0:2.

U nastavku susreta Lars Stindl zabija iz jedanaesterca za potvrdu pobjede i 0:3, a počasni pogodak za domaće postigao je Elvis Rexhbecaj u 84. minuti.

Dodajmo kako je Werder minimalno s 1:0 pogotkom Leonarda Bittencourta svladao Arminiju Bielefeld. Stuttgart i Bayer Leverkusen odigrali su neriješenih 1:1. Goste je u rano vodstvo doveo Patrik Schick, a konačni rezultat postavio je u 76. minuti Saša Kalajdžić. Borna Sosa igrao je za domaće do 56. minute.