Bundesliga, 3. kolo, 03.10.2020, 18:30 h
RB Leipzig 4:0 Schalke 04
Schalke 04

Leipzig zabio Schalkeu četiri gola i produbio krizu

Matej Kačan • subota, 03.10.2020.

Nogometaši Schalkea upisali su i treći uvjerljiv poraz u Bundesligi u koju su već sad povijesno loše startali. Novu porciju Schalkeu je priredio raspoloženi Leipzig...

Ni nakon promjene trenera nogometaši Schalkea ne mogu do boda. U trćem kolu Bundeslige Schalke je upisao i treći poraz u povijesno lošem startu, a ovaj je put bolji bio RB Leipzig. Ni ovaj put momčad iz Gelsenkirchena nije pokazala ništa, a Leipzigu je bilo dovoljno 15 sjajnih minuta.

Nakon pola sata mirne igre, mrežu gostiju je otključao njihov vlastiti igrač. Can Bozdogan je jedno dodavanje Leipziga išao presjeći, ali je loptu poslao iza svog vratara za 1:0.

Nedugo nakon je već 2:0. U 35. minuti je Christopher Nnunku obvio veći dio posla prodorom te je ubacio na peterac gdje je Angelino koji glavom pogađa za dvostruko vodstvo koje postaje trostruko u nadoknadi prvog dijela.

Opet je obrana gostiju slabo reagirala na ubačaj, a ovaj je put asistent bio Marcel Halstebnerg, dok je strijelac glavom bio Willi Orban za 3:0 na velikom odmoru.

U 54. napokon imamo nešto i od Schalkea, ali je Bozdoganov šut obranio Gulacsi i tako mu oduzeo priliku da se sam iskupi za autogol u 31. minuti. Nakon toga opet gledamo dominaciju jedne momčadi, ali se barem Schalke uspješno obranio i spasio još veće sramote sve do 80. minute kad je penal skrivio Matija Nastasić, a pogodak s bijele točke je zabio Halstenberg.

Leipzigu će ova pobjeda biti dovoljna da barem privremeno bude izjednačen na vrhu tablice s Eintrachton iz Frankfurta kojitakođer ima sedam bodova. Na dvije pobjede je Augsburg koji svoju utakmicu igra u nedjelju.