Goričani nisu kiksali u Dubrovniku, Varaždin ih prati

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.10.2020.

Odigrana je većina susreta trećeg kola Paket24 Premijer lige. Po dvije pobjede upisali su domaćini i gosti, gosti su slavili uvjerljivo, a domaćini tijesno...

Rukometaši Dubrovnika i dalje ne znaju za pobjedu i nakon tri kola jedina su momčad, zasad, koja ima sva tri poraza. Ovaj put poraženi su kod kuće od Gorice koja je bila bolja s 29:23. Domaćini su se koliko-toliko držali do sredine drugog poluvremena nakon čega su pali i do izražaja došla kratka rotacija.

Kod Gorice istaknuli su se Juro Čakarić s pet golova te s po četiri Hrvoje Ceković i Dominik Novak. Kod Dubrovnika Mario Ratkajec i Tomislav Radić postigli su po šest golova.

Dobro su sezonu otvorili i Varaždinci koji su upisali pobjedu i protiv Sesveta 26:24. Sesvećani su u završnici susreta s tri gola Darka Krndelja došli na minus jedan i zakomplicirali dvoboj, ali Tin Šestak 15 sekundi prije kraja odvodi Varaždin na plus dva i završava priču.

U domaćem sastavu po pet golova postigli su Frano Vujović i Denis Hrupić, a kod gostiju Darko Krndelj postigao je osam pogodaka.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Dubrave i Poreča koji je otišao na stranu domaćina s 31:30. tri minute prije kraja bilo je 29:29, a onda Luka Vinković i Filip Vučelić odvode Dubravu na 31:29 te Luka Moslavac na kraju samo smanjuje na konačnih gol razlike.

Po devet golova kod domaćina postigli su Vito Bahtijarević i Marko Mihaljević, a Viković je dodao šest golova. Kod gostiju po devet golova postigli su Luka Moslavac i Filip Perić, a Matija Rađaković dodao je sedam golova.

Spačva je još uvijek u čekaonici za prvu pobjedu. Novi poraz upisan je kod kuće protiv Umaga koji je slavio s 30:25. Domaćin je bio potpuno indisponiran i razlika je mogla biti i uvjerljivija.

13 obrana skupio je Sven Matijević, devet golova Gabriel Buvinić, osam Tomislav Bošnjak, a šest Filip Glavaš. Kod domaćina Aldin Pašagić imao je 13 obrana, a sedam golova postigao je Marko Buntić.