Auger-Aliassime i Zverev lakoćom do četvrtfinala, Bautista-Agut imao teži posao

Branimir Korać • petak, 16.10.2020.

Poznati su svi četvrtfinalisti turnira u Kölnu. Felix Auger-Aliassime i Alexander Zverev bez problema su prošli među osam, a Gilles Simon ipak je namučio Roberta Bautistu Aguta...

Sjajni Kanađanin Felix Auger-Aliassime bez problema je došao do četvrtfinala u Kölnu. Auger-Aliassime je u osmini finala igrao protiv Henrija Laaksonena te je ispustio samo pet gemova i to ne dopustivši protivniku niti jednu break loptu u cijelom meču.

Identičnim rezultatom, 6:4, 6:1, Alexander Zverev je izbacio još jednog veterana Fernanda Verdasca. Zverev je bio bolji za tek nešto više od sat vremena potpuno dominiravši mečom. U oba seta Verdasco je osvojio ukupno samo šest poena na reternu i nije predstavljao nikakvu opasnost za prvog nositelja.

Teži posao imao je Roberto Bautista Agut koji je igrao protiv Gillesa Simona. Španjolac je odnio pobjedu u dva seta, ali je na terenu proveo čak dva sata i 20 minuta. Nakon velike borbe i spašene dvije set lopte uoči tie-breaka uspio je izboriti prolaz.