Bayern ponovno na pravom putu, Lewandowski i Müller sredili Arminiju

Mihaela Bradovski • subota, 17.10.2020.

U susretu četvrtog kola Bundeslige Bayern je gostovao u Bielefeldu i upisao pobjedu 4:1. Nakon visokog poraza kod Hoffenheima, Bavarci su se oporavili i sada već u novoj seriji pobjeda...

Nakon što "nije bio svoj" u dvoboju protiv Hoffenheima gdje je uhvaćen na spavanju i potpuno nadigran, Bayern se trgnuo i ponovno izgleda moćno. U četvrtom kolu Bundeslige slavio je u gostima protiv Arminije s 4:1.

Razlika u kvaliteti je očita i prilična i Bayern nije imao problema. Otprilike takvo što se i očekivalo.

Trebalo je tek osam minuta da Bayern dođe do vodstva. Thomas Müller zabio je iz drugog pokušaja nakon što mu je prvi udarac obranio vratar Ortega.

U 26. minuti Bayern je došao do drugog pogotka. Leon Goretzka ušao je u 16 metara, ali lijepo je vidio na rubu kaznenog prostora Roberta Lewandowskog koji prima loptu i rutinski zabija za 2:0.

Za kraj prvog dijela još jednom je Lewandowski strijelac, ovaj put Müller je tražio prostor za udarac, ali je zatvoren, no uočio je Lewu koji bez problema pogađa.

Kako je počelo drugo poluvrijeme, mirisalo je na katastrofu domaćina. U 51. minuti se nastavila golijada. Lewandowski je uzvratio Mülleru za asistenciju, dobro ga je pronašao pred golom, ovaj je natrćao u pravo vrijeme i skrenuo loptu u mrežu.

Tu se Bayern zadovoljio, a domaćin došao do smanjenja zaostatka. U 58. minuti brz napad i situaciju dva na dva riješio je pogotkom Ritsu Doan.

U 76. minuti Bayern je ostao s igračem manje kada je Tolisso napravio prekršaj kao posljednji igrač obrane i Bayern ga je izgubio za sljedeće kolo i dvoboj protiv Eintrachta.

Wolfsburg se specijalizirao za remije i u dosadašnja četiri kola ima upravo četiri remija. Novi je stigao u gostima kod Borussije u Mönchengladbachu, a izboren je u 85. minuti.

Borussia je povela u 78. minuti pogotkom Jensa Hofmanna iz kaznenog udarca, ali u 85. minuti Wout Weghorst je dobio loptu na 11 metara, ostao posve sam, a to obično znači pogodak.