Cedevita Junior i Dinamo i dalje siloviti, zadarski mladići svladali Dubrovnik

Matej Kačan • nedjelja, 18.10.2020.

Odigrano je i drugo kolo Prve muške košarkaške lige, a kristaliziraju se i glavni favoriti za sam vrh lige. To bi trebali biti KK Dinamo i Cedevita Junior koji su opet bili uvjerljivi...

Nakon pobjede Kaštela u Puli, odigran je i ostatak drugog kola Prve muške košarkaške lige, a na stopostotnom su omjeru uz Kaštelu i Cedevita Junior te KK Dinamo koji su bili jako uvjerljivi. Cedevita nije poštedjela Kvarner koji je očito u velikim problemima i bit će kandidat za ispadanje.

Cedevitini mladići su već na poluvremenu imali 23 poena viška, a na kraju je to bilo ogromnih plus 44 za konačan rezultat 116:72 i drugu pobjedu. Sven Smajlagić je s 23 poena vodio pobjednike, a 20 je dodao David Ušić, dok je kod poraženih jedini na razini bio Vito Smojver s 15.

Bosco je također u sezonu ušao kao jedan od onih koji pucaju na vrh, ali je KK Dinamo pokazao da ipak ima boljih. Dinamo nastavlja sa sjajnim ulaskom u svoju premijernu sezonu pa je u Trnskom svladao Bosco s čak 19 poena prednosti.

Najveći je dio posla obavljen u drugoj dionici kad se +11 s poluvremena podiglo na plus 20, a takva je razlika ostala i do kraja i 83:64. Dinamo je do drugog slavlja vodio Hrvoje Garafolić s 19, a 16 je dodao Kruno Macner. Kod Bosca se istaknuo Hrvoje Puljko s 14 ubačaja.

Do prve je pobjede došla i najmlađa momčad lige, KK Jazine Zadar II koje služe kao razvojna momčad za mladiće KK Zadar. Mlada ekipa ojačana s tri veterana i iskusnija igrača je u gostima u prvih 30 minuta deklasirala Dubrovnik, da bi u posljednjoj dionici skoro prosula prednost.

Sjajnom igrom u tri četvrtine je na semaforu bilo gotovo nestvarnih 77:52, ali su Zadrani naučili vrijednu lekciju da utakmica nije gotova do zadnje sirene jer se krenulo s miksanjem i opuštanjem pa je Dubrovnik to iskoristio za 37:16 u posljednjoj dionici, ali tek za približavanje na konačnih 93:89.

Novopridošli Amerikanac Jalone Friday je bio sjajan kod Jazina s 21 poenom i 14 skokova i možda bi uskoro mogao put prve ekipe, a 13 je dodao Domagoj Horvat. Iskusni Dino Butorac je bio na rubu triple-doublea s 12 poena, osam asistencija i devet skokova. Kod Dubrovnika je 18 zabio Vlaho Raguž.

U društvu klubova s 1-1 omjerom našlo se Zapruđe koje je svladalo Sesvete. Sesvećani su očito u rangu onih ekipa koje će se boriti za ostanak pa kod Zapruđa nisu imali šanse te kući odlaze s glatkih minus 16 i 85:69 u torbi.

Zapruđe je s 19 poena vodio Julijan Rajić, a 16 je dodao Kristijan Joksimović. Kod Sesveta je i u novom porazu opet najbolji bio Philip Babić, dok je Filip Tušek zabio 15.

Dramatično je bilo u Omišu gdje je domaćin svladao Samobor sa samo pola koša razlike nakon utakmice koja je u gotovo cijelom svom tijeku bila u egalu. Junak je bio iskusni Ivan Mimica koji je 22 sekunde prije kraja zabio koš za 87:87, a onda i dodatno bacanje za 88:87 i pobjedu jer su Kristijan Validžić i Antonio Kraljić promašili trice za pobjedu u posljednjim napadima gostiju.

Mimica je odigrao cijeli susret, svih 40 minuta te je ubacio 32 poena, a po 12 su dodali Dino Šipić i Denis Srzić. Bruno Levanić se svojski trudio kod Samobora te je ubacio 27, ali nije bio dovoljan.