PSV se provukao u 92. minuti na Cipru, PAOK-u bod u Španjolskoj

Branimir Korać • petak, 30.10.2020.

U skupini E domaćini nisu došli do pobjede. Omonia je kod kuće poražena od PSV-a, a Granada je remizirala s PAOK-om...

Skupina E

Omonia - PSV 1:2

Nakon poraza kod kuće od Granade, PSV si nije smio dopustiti novi posrtaj u Europskoj ligi. Na Cipru je ipak opako visio, dugo je lomio otpor domaće Omonije te je na kraju slavio golom u sudačkoj nadoknadi.

Omonia je povela u 29. minuti golom španjolskog veterana Jordija Gomeza i to spektakularnim pogotkom sa svoje polovice. Osjetio je Gomez da je vratar Yves Mvogo izletio i opalio te ga je sreća pomazila.

U 40. minuti gosti su izjednačili golom Donyella Malena koji je na kraju bio junak Nizozemaca. Mladi kapetan PSV-a u 92. minuti izbio je sam pred vratara Fabiana i rutinski zabio za pobjedu 2:1.

Granada - PAOK 0:0

Pobjednika nije bilo u Granadi gdje je gostovao PAOK i izvukao remi bez pogodaka. Španjolcima je to bilo dovoljno za dolazak na vrh ljestvice.

Domaćin nije oduševio, čak su gosti bili bliže pobjedi ako se gledaju čiste šanse, ali ponajprije Stefan Schwab i Karol Swiderski nisu imali sreće.

U gostujućem sastavu Antonio-Mirko Čolak igrao je do 69. minute.