Athletic Bilbao 2:1 Sevilla
Sevilla

Bilbao okrenuo Sevillu u kasnoj fazi, Rakitiću više od sat vremena

Matej Kačan • subota, 31.10.2020.

U jednom od zvučnijih susreta osmog kola La Lige, Sevilla je u gostima kod Athletic Bilbaa jako dugo vodila, da bi u posljednjih 15 minuta primila dva pogotka i ostala bez bodova...

Nakon dobrog starta Seville u prvenstvo, dogodio se veliki pad. Sevilla je zaredala s tri poraza, a ovaj treći je posebno bolan jer je stigao u gostima kod Bilbaa u utakmici u kojoj je Sevilla rano povela i dugo držala vodstvo.

Već u devetoj minuti je Sevilla povela kad je Lucas Ocampos s desne strane vratio povratnu na 11 metara, a tamo je iz prve pucao En Nesyri. Lopta se odbila od domaćeg igrača i prevarila vratara za 1:0.

Sevilla se s tim očito zadovoljila jer je nakon pogotka stala i preko sat vremena ne gledamo ništa zanimljivo osim blage dominacije Bilbaa, ali bez šansi. Kad već nije htjelo iz igre za Bilbao, domaćin je stvorio priliku iz prekida.

Nakon kornera je lopta glavom prebačena na drugu stativu, a tamo je bio Iker Muniain koji s crte nogom pogađa praznu mrežu iz lake pozicije za 1:1. Nakon samo 10 minuta je došlo i do preokreta kad je Inaki Williams s lijevog krila ubacio na rub peterca, a tamo je na strani druge stative Sancet koji iz prve pogađa mrežu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa Athletic dolazi do treće pobjede uz četiri poraza te je na devet bodova i desetom mjestu, dok je Sevilla 14. sa samo sedam bodova. Ivan Rakitić je odigrao 68 minuta za goste.