Cedevita Junior i dalje stopostotna, glatko slavila i protiv Omiša

Branimir Korać • subota, 07.11.2020.

Odigrana su četiri susreta petog kola Prve lige, a favoriti su uglavnom odnijeli pobjede. Posebno se to odnosi na domaćine Cedevitu Junior i Bosco...

Cedevita Junior ostaje na vrhu ljestvice i to sa stopostotnim učinkom. Nova pobjeda upisana je protiv Omiša sa 112:79 u susretu u kojem su gosti poklekli tek u drugom poluvremenu. Omišani su se odlično držali i nisu dopustili veliku odvajanje, međutim nisu izdržali do kraja susreta.

Matej Bošnjak predvodio je Cedevitu Junior s 22 poena i šest skokova, a Emir Šabić dodao je 21 poen i pet asistencija. Kod poraženih Josip Matijević ubacio je 20 poena uz 14 skokova, a Roko Gizdavčić dodao je 16 poena.

I Sesvećani su dugo držali priključak s Boscom, ali niti oni nisu došli do iznenađenja. Bosco je u završnici ipak stvorio razliku te na kraju upisao pobjedu 88:78 uz odličnu tricu 14/29.

U pobjedničkom sastavu Luka Katura završio je s 26 poena (5/7 trica) i pet skokova dok je Hrvoje Puljko dodao 16 poena i šest asistencija. Kod gostiju Mislav Oršanić završio je 19 poena i sedam skokova, a Jakša Ivan Šola dodao je 18 poena i devet asistencija.

Jazine su u gostima nadigrale Samobor i svladale su ga s 91:84 uz vrlo kvalitetan nastup Filipa Vujičića koji je ubacio 26 poena uz pet skokova. Domaćinu nije pomogao niti raspoloženi Bruno Levanić-Kutni koji je ubacio 26 poena uz šest skokova i šest asistencija. Gostujuću pobjedu uzeo je i Dubrovnik koji je slavio kod Ribole 75:67. Drugo poluvrijeme bilo je ključno, tu su gosti predvođeni s po 20 poena Filipa Šimovića i Vlahe Raguža otišli do pobjede. Kod domaćina Viktor Šarić završio je sa 16 poena i osam skokova.