Veteran Goran Pandev odveo Sjevernu Makedoniju prvi put na Europsko prvenstvo

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.11.2020.

Sjeverna Makedonija prvi put u svojoj povijesti igrat će na Europskom prvenstvu. U završnom susretu kvalifikacija svladala je u gostima Gruziju s 1:0...

Arijan Ademi i Darko Velkovski pomogli su Sjevernoj Makedoniji da izbori povijesni nastup na Europskom prvenstvu. Sjeverna Makedonija iskoristila je opciju prolaska kroz Ligu nacija slaveći 1:0 u Gruziji.

Pobjedu Sjevernoj Makedoniji donio je iskusni Goran Pandev, inače igrač Genoe koji već 17 godina uspjepno nastupa u Serie A.

Pandeb je jedini pogodak postigao u 56. minuti nakon što su lijepo kombinirali Elmas i bivši igrač Intera iz Zaprešića Ilija Nestorovski. Potonji je proigrao Pandeva u 16 metara, on dolazi sam pred vratara Loriju i pokraj njega šalje loptu u mrežu.

Kapetan Dinama Ademi igrao je do 67. minute, a branič Rijeke Velkovski odradio je cijelu utakmicu.

Sjeverna Makedonija će na Europskom prvenstvu biti u skupini C zajedno s Nizozemskom, Ukrajinom i Austrijom, a susreti bi trebali biti odigrani u Bukureštu i Amsterdamu.