Vodeni sportovi

Vaterpolisti Jadrana u zadnjim sekundama ostali bez pobjede protiv Barcelone

Branimir Korać • subota, 14.11.2020.

Splitski Jadran neće igrati u skupini Lige prvaka, a propustili su upisati još jednu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka, remizirali su s Barcelonom 8:8...

Vaterpolisti Jadrana završili su na trećem mjesto svoje kvalifikacijske skupine Lige prvaka i natjecanje će nastaviti u Eurokupu. U zadnjem kolu grupne faze u izravnoj borbi za drugo mjesto remizirali su s Barcelonom 8:8.

U zanimljivom dvoboju odluka je pala u zadnjim sekundama kada su se Katalonci uspjeli vratiti u utakmicu.

Na odmoru je bilo 4:4, u prvom poluvremenu nijedna momčad nije uspjela stvoriti razliku, ali zato u drugom poluvremenu sjajan start Jadrana pa onda pad.

Treću dionicu Jadran je dobio s 4:0 i pobjegao na 8:4 te se činilo da će uzeti pobjedu i drugo mjesto u skupini, međutim u zadnjoj dionici Barcelona je uzvratila istom mjerom, također je napravila 4:0 i vratila se na 8:8.

Pogodak za poravnanje Barcelona je postigla u zadnjoj sekundi i tako preko Adriana Delgada izborila remi i zbog bolje gol razlike drugo mjesto.

Najefikasniji kod Jadrana bili su Anđelo Šetka s tri gola i Zvonimir Butić s dva, a kod Barcelone Victor Flores Fernandez dodao je tri gola.