Square zaustavio Olmissum, Alumnus u nastavku okrenuo Crnicu

Sportnet, Branimir Korać • nedjelja, 15.11.2020.

U subotu su odigrane dvije utakmice 5. kola 1. HMNL. Alumnus je u svojoj dvorani ugostio Crnicu i slavio rezultatom 3:1, dok na dvoboju Futsal Dinama i Osijeka nije bilo golova.

Osječani su u dvoranu Sutinska vrela došli u ulozi autsajdera, no pokazali su se kao tvrd orah. Slavonska momčad se vrlo dobro postavila i nije pružala Dinamu puno prilika. U prvom dijelu i jedna i druga ekipa su gađale stativu, a u nastavak utakmice bolje su ušli gosti.

Imali su nekoliko poluprilika, no Mario Herceg na vratima Dinama je bio dobro raspoložen. Do kraja utakmice Dinamo je pritiskao i tražio put prema mreži Osječana, no nije u tome uspio. Minutu prije zadnjeg zvižduka Matijas Mijić u gostujućim redovima je dobio crveni karton, ali Bijelo-plavi su se obranili. Dinamo je ovim remijem zadržao treće mjesto, a Osijek se izjednačio s Vrgorcem na četiri boda.

U drugom subotnjem dvoboju Alumnus je u Jelkovcu pobijedio Crnicu iako su gosti na poluvrijeme otišli s prednošću 1:0. Ipak, u nastavku preko Davidovića, Markića i Žuvele Studenti preokreću i penju se, barem privremeno, na četvrtu poziciju.

Dan ranije na rasporedu je bila utakmica kola između Squarea i Olmissuma u kojoj je Square bio bolji s 3:1. Sve se dogodilo u prvih 15 minuta kada su pali svi golovi. Šulić i Vletić odveli su Square na 2:0, smanjio je Postružin, ali ubrzo autogol postiže Jurlina za 3:1 Dubrovčana.