Mršić: 'Stanje momčadi na terenu je ogledalo trenera'

Branimir Korać • srijeda, 18.11.2020.

Košarkaši Zadra upisali su neočekivani poraz od Sonik Puntamike 78:73. Nakon susreta Veljko Mršić bio je samokritičan i svjestan kako njegova momčad ne izgleda dobro...

Iznenađenje su priredili igrači Sonik Puntamike koji su odigrali jako dobru utakmicu protiv Zadra i za to su nagrađeni pobjedom 78:73. Ništa u igri Zadrana nije funkcioniralo, svjestan je bio i trener Veljko Mršić.

"Zaslužena pobjeda Sonika koji je bio puno bolji od nas. Moja momčad nije bila dobra, ušli smo loše u utakmicu u svim segmentima igre. Ulazak u drugo poluvrijeme je također bio loš – 10:0 nakon dvije i pol minute igre. Sonik je na kraju zabio 23 poena u posljednjih 17 minuta igre, ali kada nisi pravi na početku, ne ide. Na kraju je bila i ta agresivnost i obrana i želja, mada je i tu bilo dosta grešaka, ali napad je bio slab tijekom cijele utakmice. No, moja greška – stanje momčadi na terenu je trenerovo ogledalo. Upozoravali smo da im je ovo u dosadašnjem dijelu sezone najvažnija utakmica jer ako želiš nešto napraviti, moraš pokazati da si u gradu najbolji", istaknuo je Mršić za klupsku stranica.

Martin Junaković završio je utakmicu sa 17 poena, ali šutom iz iogre 6/17 od čega 2/9 za tricu.

"Bili smo favoriti, međutim to je košarka. Sonik je odigrao vrhunsku utakmicu, u napadu su bili tečni, zabijali su otvorene šuteve i zasluženo su pobijedili. Mi se već neko vrijeme mučimo sa šutem za tri poena, a oni su isto zadarska ekipa i to je ono što ih krasi. Odigrali su bolju utakmicu i želim im svu sreću i da i dalje ovako igraju", dodao je Junaković.