Novak Đoković posljednji polufinalist ATP Finalsa

Branimir Korać • petak, 20.11.2020.

Poznat je i posljednji polufinalist ATP Finalsa. Novak Đoković pobjedom protiv Alexandera Zvereva izborio je drugo mjesto u skupini...

Novak Đoković igrat će u polufinalu ATP Finalsa u Londonu. U izravnom dvoboju za plasman u polufinale, Đoković je u dva seta bio bolji od Alexandera Zvereva.

Nakon što su obojica izgledali nemoćno protiv Daniila Medvedeva, ovdje su najavljivali bolji nastup i tako je i bilo. Ipak bolji je bio Đoković koji je slavio u dva seta.

Đoković je krenuo jako dobro i ekspresno je poveo s 3:0, a Zverev je u prvom setu imao tek jednu priliku za povratak i to kod 4:2, ali nije je iskoristio.

Nakon što je dobio prvi set, Đoković je u drugom pokušao što brže dovršiti posao, ali nije uspio, propustio je kod 2:2 15:40 te do kraja seta nije više stvorio pritisak.

Odluka je pala u tie-breaku gdje je Zverev zadnju prednost imao kod 3:2 i nakon toga do kraja seta uzeo je samo jedan poen.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Dominica Thiema.