Hat-trick Jakova Puljića u visokoj pobjedi Jagiellonije

Branimir Korać • utorak, 24.11.2020.

Jakov Puljić odigrao je odličnu utakmicu protiv Wisle Plock i najzaslužniji je za visoku pobjedu 5:2 s kojom je prekinula niz od tri uzastopna poraza...

Jagiellonia u zadnje vrijeme nije briljirala i nakon tri vezana poraza tražila je pobjedu pod svaku cijenu. U goste joj je došla Wisla Plock i nije se dobro provela, domaćin je slavio s 5:2.

Već u prvih 15 minuta domaćin je pokazao kako ga ovdje zanima isključivo pobjeda. Poveo je u 13. minuti kada je iz krasne akcije poentirao Jakov Puljić. Dosuđen je slobodnjak na 18 metara, svi su očekivali udarac, ali Pospisil krasnim dodavanjem na petercu pronalazi Puljića koji posve sam zabija.

Odmah nakon toga Imaz podiže na 2:0 i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na početku drugog dijela, tek što se krenulo s centra, Puljić podiže na 3:0. Ubrzo nakon toga gosti smanjuju preko Kocyle, međutim Pospisil i Puljič do 66. minute odvode Jagielloniju na visokih 5:2 što su gosti do kraj tek smanjili.

Puljić je igrao do 68. minute kada ga je zamijenio Cernych.