Tomislav Gabrić dvoznamenkast u porazu Astorije u produžetku

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.12.2020.

U 14. kolu poljskog košarkaškog prvenstva Astoria je gostovala kod Lublina i upisala poraz u produžetku sa 107:101...

Astoria nije bila daleko od iznenađenja, u 14. kolu poljskog prvenstva gostovala je kod trećeplasiranog Lublina i natjerala ga u produžetak.

Gosti imaju za čim žaliti, imali su i dvoznamenkastu prednost tijekom drugog poluvremena, u završnici susreta vodili i devet poena razlike, ali domaćin se izvukao i izborio produžetak.

U dodatnih pet minuta Lublin je bio bolji te je slavio sa 107:101, a Tomislav Gabrić u gostujućim redovima za 41 minutu provedenu na parketu ubacio je 18 poena (2/7 za dva, 4/10 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije.

Corey Sanders predvodio je Astoriju s 33 poena i čak 29 ispucanih šuteva iz igre. Lublinu je ovo deseta pobja uz pet poraza, a Astoriji deveti poraz uz šest pobjeda.