Europska liga, skupina F, 6. kolo, 10.12.2020, 18:55 h, Rujevica
Suci: Sergej Karašev, Igor Demeško, Dmitri Mosjakin (Rusija)
Owen Wijndal 57'
AZ Alkmaar

Rijeka se oprostila od Europe pobjedom u završnici protiv Alkmaara

Branimir Korać • četvrtak, 10.12.2020.

Zadnji ovosezonski nastup u Europi za Riječane okončan je pobjedom 2:1! U 93. minuti zabio je Tomečak i tako izbacio Alkmaar iz Europe...

Timo Letschert
18'
17
Zakaria Aboukhlal
71'
14
Ferdy Druijf
88'
Pascal Jansen

Rijeka napokon u punom sastavu, ali Alkmaar s imperativom pobjede. Shodno tome, u prvom dijelu Alkmaar je bio možda nešto konkretniji i imao zrelije prilike, ali niti Rijeka nije bila bezopasna, tražila je pogotke i pobjedu za kraj.

Problemi za goste javili su se već u prvih 20 minuta kada su ostali bez svog možda i najboljeg obrambenog igrača Brune Martinsa Indija koji je u 18. minuti morao napustiti igru zbog ozljede te ga je zamijenio Timo Letschert.

Nakon pola sata igre prva velika prilika na susretu. Karlsson bježi svom čuvaru i u vrlo izglednoj poziciji puca prema riječkim vratima, ali Nevistić izvrsnom reakcijom ostavlja mrežu netaknutom.

Ubrzo Riječani vrlo kratko slave, u 33. minuti nakon ubačaja Murića glavom je pucao Galović, lopta je završila u mreži, ali dosuđeno je zaleđe.

Nizozemci su u završnici prvog poluvremena još dva puta zaprijetili preko Stengsa i Koopmeinersa, ali pogodaka nije bilo.

Zato odmah na startu drugog dijela Rijeka dolazi do pogotka. Bila je to prva prava prilika Riječana i odmah pogodak.

U 51. minuti Franko Andrijašević odlično je na sredini terena gurnuo loptu za Menala koji se sjurio prema golu i zabio za 1:0.

Vrlo brzo Alkmaar pokušava uzvratiti, a Gudmundsson promašuje stopostotnu priliku. S poda mu je dodao Boadu, on je bio apsolutno sam na 6-7 metara, ali puca pokraj gola.

Što nisu uspjeli u 55. minuti, uspjeli su Nizozemci dvije minute kasnije. Stengs je pronašao na 18 metara Wijndala koji odličnim udarcem u suprotni kut poravnava.

Nakon toga igra se malo primirila što se tiče prilika, Nizozemci su jednim uhom osluškivali što se događa u Napulju, a Rijeka nije uspjela krirati neku veću opasnost.

Deset minuta prije kraja Alkmaar je ostao s igračem manje zbog neopreznog prekršaja Karlssona na Štefulju.

U 93. minuti Rijeka dolazi do pobjede. Lončar je s lijeve strane ubacio za Tomečaka koji se dobro snalazi pred goklom i zabija za 2:1.

Rijeka je upisala prvu pobjedu i tako ujedno izbacila Nizozemce iz Europe.