Norvežanke, Ruskinje i Francuske i dalje stopostotne

Branimir Korać • petak, 11.12.2020.

Uz Hrvatsku, još su tri reprezentacije stopostotne. Nakon odigranih prvih utakmica drugog kruga Ruskinje, Norvežanke i Francuskinje i dalje su savršene...

U drugom susretu hrvatske skupine Norvežanke su bile vrlo uvjerljive protiv Nizozemske. U dosadašnjem dijelu Prvenstva Norveška je definitivno pokazala najviše, a ovdje je slavila s 32:25.

Već u prvom poluvremenu stigla je do plus šest i mirno dovršila posao. Katrine Lunde skupila je 11 obrana, osam golova zabila je Nora Mork, a pet Stine Oftedal. Kod Nizozemske Angela Malestein bila je najefikasnija s pet golova.

Stopostotna je ostala i Rusija koja je bila bolja od Crne Gore s 24:23. Ruskinje su četiri minute prije kraja vodile 24:20 da bi se Crna Gora skoro vratila, imala je napad za poravnanje, ali ruska obrana dobro je reagirala.

Na kraju po četiri gola kod Rusije zabile su Polina Vedehina, Daria Samohina i Olga Fomina. Kod Crne Gore Jelena Despotović zabila je sedam golova, a Đurđina Jauković pet.

Slično je bilo u dvoboju Francuske i Španjolske, Španjolke su u završnici smanjile na gol zaostatka, ali Francuskinje su izdržale i odnijele pobjedu.

U francuskom sastavu Alexandra Lacrabere zabila je pet golova, a kod Španjolki Carmen Martin devet.