Zadar uvjerljivo slavio protiv Cibone u Domu Dražena Petrovića

Branimir Korać • petak, 11.12.2020.

Bez obzira što je Zadar proveo neko vrijeme u izolaciji i nije mogao normalno raditi, u Zagrebu je odigrao dobru utakmicu i upisao pobjedu 81:62...

Iako su Cibosi na papiru bili favoriti, nisu to potvrdili i na parketu. Zadar je odigrao vrlo dobru utakmicu, nadigrao je Cibonu i na kraju zasluženo slavio unatoč problemima s kojima se suočavao.

Cibona od početka nije dobro izgledala, Zadar je imao kontrolu nad susretom, a početkom druge dionice koševima Onuakua i Gilberta došao je na rub dvoznamenkaste prednosti.

Tu je uslijedilo možda i najbolje razdoblje u Ciboninoj igri, Planinić je stvarao dosta problema Zadru i Cibona je napravila preokret te povela s 26:24, no Zadar je zahvaljujući Mavri vratio prednost na svoju stranu i više je do odlaska na odmor nije ispuštao.

Na poluvremenu je vodio 40:35 da bi Cibona na startu drugog dijela preko Planinića i Bilinovca poravnala na 40:40.

Zadar nije dopustio domaćinu da se vrati u plus, a završnica treće dionice usmjerila je utakmicu na stranu Zadra. Gosti završavaju četvrtinu serijom 6:0 i odlaze na plus deset.

Odmah na ulasku u zadnju dionicu Justice ubacuje tricu, Cibona srlja u napadu i griješi, a Zadar to kažnjava, bježi na 67:50 i tu je priči bio kraj.

Raspoloženi Mavra susret je završio s 21 poenom i pet asistencija dok su po deset poena dodali Jan Palokaj i Dominic Gilbert. Kod Cibone Darko Planinić upisao je 15 poena i sedam skokova, a Scottie Reynolds deset poena i osam asistencija.