Vodeni sportovi

Sjajan dvoboj Juga i Mladosti, Dubrovčani slavili u tijesnoj završnici

Mihaela Bradovski • petak, 11.12.2020.

Odličnu utakmicu odigrale su jedine dvije stopostotne momčadi dosadašnjeg dijela sezone, Jug i Mladost. Dubrovčani su na kraju ipak proslavili pobjedu 16:15...

Sam rezultat 16:15 dovoljno govori koliko je ovo bio tijesan i neizvjestan dvoboj. Jug je na kraju odnio pobjedu, ali kako je slavio on, jednako tako mogla je do pobjede i Mladost.

Počelo je ravnopravno grom gol za gol, a prva koja se odvojila na dva gola razlike bila je Mladost. Odmah na početku druge četvrtine Luka Bajić je pogodio za 4:2, ali Jug onda uzvraća serijom 3:0 i preuzima vodstvo.

Slična slika i u trećioj dionici. I tu je Mladost uspjela doći do plus dva golom Radua za 8:6, ali ovaj put Jug nije došao do preokreta i Mladost je u zadnju četvrtinu ušla s vodstvom 12:10.

Odmah na startu zadnje dionice Konstantin Harkov podiže na najviših 13:10, ali Jug tri i pol minute kasnije preko Paula Obradovića poravnava na 14:14.

Mladost je ušla u zadnje dvije minute uz vodstvo 15:15, Lukla Lončar onda poravnava da bi Toni Popadić obranio pokušaj Lovre Miloš.

Jug je dobio napad za vodstvo, realizirao ga je Loren Fatović i postavio konačnih 16:15.

Kod Juga četiri gola postigao je Loren Fatović, a tri Luka Lončar. Kod Mladosti četiri gola postigao je Andro Bušlje, a po tri Luka Bukić i Konstantin Harkov.