Vodeni sportovi

Jug deklasirao Zadrane, Mladost uvjerljiva u zagrebačkom dvoboju

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

U subotu su odigrana dva susreta 10. kola i jedan zaostali susret osmog kola 1. HVL, a favoriti su bili uvjerljivi u sva tri susreta pa su pobjede upisali Jug, Mladost i splitski Jadran...

Vrlo lako je prvoplasirani Jug svladao posljednjeplasiranog Zadra, kako je bilo i očekivano. Dubrovčani su na domaćem terenu zaigrali s kombiniranim sastavom gdje je bilo nekoliko iskusnijih igrača uz glavninu iz pomlatka.

Nije to spriječilo Jugaše da deklasiraju goste s čak 20:1. Jedini pogodak za goste je postigao Mate Čačić, dok su Jug s tri pogotka vodili Marin Tomasović i Zvonimir Perić.

Gotovo pa jednako uvjerljiva je bila i Mladost koja je dočekala Medveščak u gradskom dvoboju. Na poluvremenu je bilo 13:2, a to je povećano na 18:2 prije posljednje dionice u kojoj dolazi do opuštanja pa "medvjedi" zabijaju četiri pogotka do konačnih 22:6.

Mladost je vodio Franko Lazić s pet pogodaka, gol manje je zabio Luka Bajić. Najviše rezultatske neizvjesnosti je bilo na Korčuli gdje je domaći KPK držao vodstvo na poluvremenu protiv Jadrana, ali je izgubio.

6:5 za Korčulane je sjajnom trećom Jadrana pretvoreno u 11:8 za Splićane, a do kraja je razlika i povećana na 16:12 za Jadran. Tri pogotka su kod Jadrana postigla čak četvorica vaterpolista, kod KPK-a Tin Fabris pet i Bojan Matutinović četiri.