Katastrofa Borussije u Dortmundu protiv Stuttgarta, krasan gol Olma u pobjedi Leipziga

Branimir Korać • subota, 12.12.2020.

U 11. kolu Bundeslige Borussia je na svom travnjaku upisala ružan poraz od Sosinog Stuttgarta koji ju je svladao s visokih 5:1...

Leipzig je u 11. kolu stigao do pobjede protiv Werdera 2:0, a odličnu utakmicu odigrao je Dani Olmo. On je zaslužan i za potez utakmice, bio je strijelac drugog pogotka i to krasno izbacivši čuvara iz igre, došao je sam pred vratara i onda mirno zabio.

Dogodilo se to u 41. minuti i Leipzig je tu poveo s 2:0. Prvi pogodak pao je u 26. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Marcel Sabitzer.

Stuttgart je ponizio Borussiju u gostima i svladao ju je u Dortmundu s čak 5:1. Stuttgart ove sezione briljira u gostima, ovo mu je bilo šesto gostovanje i već četvrta pobjeda, a osim toga upisao je i dva remija.

Borussiji je ovo čak treći uzastopni poraz na svom travnjaku, nakon Bayerna i Kölna bodove iz Dortmunda odnio je i Stuttgart.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 1:1 i ništa nije govorilo da domaćina čeka potop u drugom dijelu. Silas Wamangituka iz kaznenog udarca doveo je Stuttgart u vodstvo da bi Giovanni Reyna izjednačio na 1:1. U razdoblju od 53. do 63. minute uslijedio je potpuni raspad domaćina. Wamangituka, Philipp Forster i Tanguy Coulibaly odvode Stuttgart na 4:1, a peti pogodak u sudačkoj nadoknadi postigao je Nicolas Gonzalez.

Borna Sosa odradio je jako dobrih 90 minuta kod gostiju.

Köln je uzeo tri važna boda u gostima kod Mainza od kojeg je lošiji samo tragični Schalke. Pobjedu Kölnu donio je Elvis Rexhbecaj u 55. minuti.

Podbacila je i Borussia Mönchengladbach koja je odigrala samo 1:1 protiv Herthe. Ovo je treći remi u zadnja četiri kola za Borussiju (M), a donio joj ga je Breel Embolo koji je izjednačio na 1:1 i poništio pogodak Mattea Guendouzija iz 47. minute.

Freiburg je također ubilježio važne bodove na svom travnjaku protiv Arminije koja ostaje u zoni ispadanja. Domaćin je slavio 2:0 golovima Grifa i Jeonga Woo-Yeonga.