Bundesliga, 11. kolo, 12.12.2020, 18:30 h
Union Berlin 0:0 Bayern
Bayern

Drugi uzastopni remi Bayerna, Union izborio 1:1

Matej Kačan • subota, 12.12.2020.

Nogometaši Bayern Münchena upisali su drugi uzastopni remi i treći neriješeni rezultat u posljednja četiri susreta u Bundesligi. Ovaj put je bod protiv Bavaraca izborio Union Berlin...

Kad već nije uspio Bayerna stići u međusobnom ogledu, RB Leipzig je to uspio uz pomoć treće strane. Leipzig je svladao Werder te je čekao rezultat iz Berlina, a on je bio povoljan jer je Union odigrao 1:1 s Bayernom.

Ključan je bio sam početak susreta, Union je napao i prvu šansu ima Taiwo Awoniyi s ruba kaznenog prostora, ali njegov fantastičan udarac još bolje brani Manuel Neuer i Union ima udarac iz kuta.

No, baš je taj udarac iz kuta bio koban za Bayern jer je lopta došla na glavu Girsche Promela koji trese mrežu, šokira goste i omogućuje Unionu lakši nastavak susreta. Nije se domaćin potpuno povukao nakon gola te je imao neke pokušaje i napade, ali je logično inicijativa prešla na gostujuću stranu..

Bayern je napadao i pokušavao, ali nije imao neke stopostotne šanse ili zicere. Prvo poluvrijeme se svelo na udarac Sergea Gnabryja s ruba 16 metara, dok je drugo poluvrijeme donijelo ipak konkretnije goste.

Krenulo je preko Kingsleyja Comana kojem je sjajno obranio Andreas Luthe, ali ni vratar Uniona nema šanse kad Robert Lewandowski primi sjajnu loptu između braniča i kirurški precizno pogodi pod rašlje, kao što se dogodilo u 67. minuti.

Namirisao je Bayern krv pa je krenuo napadati još više, a najistaknutije prilike imaju Thomas Müller u 67. i Leroy Sane u 90. minuti. No, Luthe je uz Promela svakako bio heroj Uniona u osvajanju 17. boda i skoka na šesto mjesto.

Ovom remiju se vesele i u Leverkusenu jer Bayer u nedjelju ima priliku svladati Hoffenheim i skočiti na vrh ljestvice s 25 bodova, dok su Bayern i Leipzig na 24.