Leicester se vratio na treće mjesto, Arsenal uspio izgubiti i od Burnleyja

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

Nakon posljednja dva susreta nedjelje u Premier ligi, gužva na vrhu je još veća. Leicester je iskoristio kikseve Liverpoola i Tottenhama te se pobjedom nad Brightonom približio na samo bod zaostatka za vrhom...

Remiji Liverpoola i Tottenhama sjajno su sjeli Leicesteru kojem se otvorila divna prilika da pobjedom protiv Brightona koji je u donjem dijelu ljestvice dođe na samo bod od vodećeg dvojca. Lisice su pruženo i iskoristile te su slavile s 3:0.

Ključno za pobjedu je bilo sjajnih 17 minuta u prvom poluvremenu i šou dva aktera. James Maddison zabio je dva gola, Jamie Vardy zabio gol i podijelio dvije asistencije u brzinska tri pogotka Leicestera za rješavanje susreta.

Otvorio je Maddison u 27. lijepim udarcem s ruba 16 metara, nastavio Vardy nakon pogotka koji se provjeravao VAR-om u 41., a samo tri minute kasnije Maddison zabija pogodak još ljepši od prvog nakon slaloma i sjajnog udarca za 3:0.

Do kraja se nije previše događalo pa Leicester preskače Southampton i dolazi na treće mjesto, dok je Brighton ostao u donjem domu na 16. mjestu s 10 bodova. Dvoboj donjeg doma su odigrali susjedi na tablici između kojih se Brighton smjestio.

Ono što je čudno i nesvakidašnje je da je jedna od tih ekipa Arsenal. Topnici su u nezapamćenoj krizi, jednoj od najvećih u povijesti kluba, a uspjeli su izgubiti i od Burnleyja, ekipe koja je bila u zoni ispadanja sve do slavlja na Emiratesu.

Osim što ne igra dobro, protiv Arsenala se okreće i sreća pa je od Burnleyja izgubio nakon crvenog kartona i autogolom. Nakon poprilično izjednačenog prvog dijela, stvari naopako za Arsenal kreću kad je Granit Xhaka neoprezno startao, a nakon VAR provjere i dobio direktan crveni karton.

Moglo je i još gore po Arsenal kako je nervoza rasla jer se isto provjeravalo i za Mohameda Enenyja koji je ipak prošao samo sa žutim, ali je u 73. minuti nakon udarca iz kuta Pierre-Emerick Aubameyang poslao loptu u svoju mrežu za poraz svoje ekipe.

Burnley je tako došao do devetog boda i druge pobjede te je pobjegao iz zone ispadanja, dok je Arsenal tek 15. sa samo 13 bodova iz 11 odigranih utakmica.