Sheffield upisao još jedan poraz, Palace otkinuo bodove Spursima

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

Dva ranija susreta u Premier ligi u nedjelju su donijela remi Tottenhama kod Palacea te pobjedu Southamptona kojom su se Sveci približili na dva boda od vrha...

I nakon 12 kola Premier lige, Sheffield United je i dalje na samo jednom bodu. Gostovanje kod ovosezonskog Southamptona svakako nije utakmica u kojoj se na bodove lako može računati jer Sveci su sjajni pa su s 3:0 skočili na treće mjesto.

Sheffield je još jednom bio bez šanse i potpuno zatomljen na svoju polovicu, a šanse domaćina su se redale pa promašuju i Ings i Jannik Vestergaard do 34. minute kad domaćin dolazi u vodstvo. Precizniji od svojih suigrača je bio Che Adams kojeg je u prostor lijepom loptom izbacio Jan Bednarek.

U drugom dijelu je Southampton udvostručio vodstvo uz dozu sreće. Ings je dodao za Stuarta Armstronga koji puca s ruba 16 metara, ali se lopta odbija od bloka i vara Aarona Ramsdalea u 62. minuti.

Konačnih 3:0 za drugu pobjedu Southamptona u nizu postavio je Nathan Redmond u 83. minuti. Dodatna dobra vijest za Svece je kiks susjeda na tablici, drugoplasiranog Tottenhama. Momčad Josea Mourinha je i dalje u nizu bez poraza, ali je upisala tek remi na gostovanju kod Crystal Palacea.

Poveo je Tottenham u prvom dijelu preko dobro znane kombinacije. Heung-Min Son je ovaj put bio asistent, a Harry Kane strijelac fantastičnim udarcem iz daljine, mada ne sumnjamo da će u nekoj sljedećoj prilici uloge u ovom sjajnom duetu obrnute.

Držao je Tottenham to vodstvo dosta dugo, ali treba priznati kako je Palace imao bolje šanse i da je zaslužio taj bod. Tako je Eberechi Eze u 43. zatresao vratnicu, a Jeffrey Schlupp u 69. zapucao zicer iz blizine visoko iznad grede.

No, Schlupp je bolje preciznosti bio u 81. minuti kad je odbijanac pospremio na svoje mjesto, u mrežu za 1:1. Mogao je Tottenham do novog vodstva, ali Ben Davies pogađa gredu u 87. a iz nastavka tog napada domaći vratar fantastičnom obranom sprječava drugi Kaneov pogodak.

Tottenham je ovim bodom privremeno sam na vrhu s 25 bodova, ali ga preskočiti može Liverpool pobjedom protiv Fulhama. Southampton je na 23 boda, samo dva boda zaostatka i sigurno možemo računati da je još u igri za vrh.