Milan bez pobjede kod Genoe, Interu tri boda protiv Napolija

Branimir Korać • srijeda, 16.12.2020.

U današnji m susretima 12. kola Serie A Inter je nastavio pobjednički niz dok je Milan samo remizirao kod Genoe čime je gradski rival smanjio zaostatak na ljestvici...

Iako nije briljirao, Inter je ipak uspio slaviti protiv Napolija s 1:0. Gosti su bili bolji protivnik i dominirali su, ali događaj 20 minuta prije kraja odlučio je pobjednika. Ospina je skrivio kazneni udarac nad Darmianom, Lorenzo Insigne nije se mirio s tom odlukom i zbog vrijeđanja suca je isključen. Romelu Lukaku je realizirao penal i donio Interu pobjedu.

Ivan Perišić u ovom susretu nije dobio priliku, a Marcelo Brozović igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Sensi.

Inter se približio na samo bod zaostatka za Milanom koji je podbacio kod Genoe odigravši samo 2:2. Domaćin je dva puta vodio golovima Destra, ali Milan se vraćao zahvaljujući Calabriji i Kalulu Kyatengwi. Ante Rebić igrao je do 54. minute za goste.

Kod domaćina Marko Pjaca igrao je do 68. minute, a Milan Badelj ostao je na klupi

Drama u La Speziji gdje je Bologna bila u izgubljenoj situaciji, a onda propustila meč loptu. Naime Spezia je vodila 2:0 golovima M'Bale Nzole da bi u 72. minuti Nicolas Dominguez smanjio, a onda u 92. minuti Musa Barrow izjednačio. Tu nije bio kraj, u 96. minuti Barrow je imao i kazneni udarac, ali nije ga realizirao. Martin Erlić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Remi je viđen u Firenzi gdje je gostovao Sassuolo, a susret je okončan 1:1. Gosti su ove sezone pokazali puno toga dobroga, dobro su krenuli i u ovom susretu kada su poveli preko Hameda Traorea, no Fiorentina je spriječila poraz golom Vlahovića iz kaznenog udarca.

Jurićeva Verona poražena je kod kuće od Sampdorije 2:1. Bila je to dosta tvrda utakmica u kojoj su gosti golovima na kraju prvog i početkom drugog poluvremena stigli do 2:0 prednosti (Ekdal, Verre). 20 minuta prije kraja domaćinu je Zaccagni pružio nadu, ali Verona ipak nije došla do poravnanja.