Barcelona i dalje na vrhu, Bender solidan, Žižić nedorečen u novom porazu

Matej Kačan • četvrtak, 17.12.2020.

Odigrana su još tri susreta 14. kola Eurolige, a očekivanom pobjedom protiv Himkija je na vrhu ostala Barcelona. Asvel je napravio iznenađenje protiv Maccabija u kojem su sudjelovali Bender i Žižić...

Nakon što je moskovski CSKA bacio rukavicu u lice Barceloni velikom pobjedom protiv Efesa, Španjolci su odgovorili protiv drugog moskovskog kluba te su ostali na vrhu. Himki ima svojih velikih problema pa protiv Barcelone u gostima i nije imao prevelikih šansi.

Brzo je Barcelona udarila tempo koji Rusi nisu mogli pratiti, pogotovo ne obranom koja nije bila u mogućnosti zadržati Barcelonin napad pa je nakon deset minuta 32:25. Prednost od te toče raste do ulaska u četvrtu četvrtinu i plus 16, a do kraja Himki smanjuje tek do 87:74.

Nikola Mirotić je bio sjajan s 24 poena, dok je Aleksej Šved vukao Ruse s 22 poena, devet skokova i šest asistencija. Corey Higgins je zato bio prava pomoć Mirotiću s 20 poena za pobjednike.

dvoboj donjeg doma su u Parizu odigrali Asvel i Maccabi. Izraelci su upisali deveti poraz ponajviše zahvaljujući lošem prvom poluvremenu u kojem je Asvel stvorio devet poena viška. Serija u trećoj je vratila susret u egal i Maccabiju šansu za pobjedu, ali ona nije iskorištena i Francuzi slave s 84:81.

Moustapha Fall i Norris Cole su s 15 poena vodili Asvel, dok je kod Maccabija 25 zabio Scottie Wilbekin. Dragan Bender je za 24 minute ubacio 11 poena (2/2 za dva, 2/4 za tri) uz dva skoka, dok je Ante Žižić za 13 i pol minuta zabio dva poena uz četiri skoka.

Sa svojom jako dobrom formom nastavlja i Valencia. Španjolci su u gostima svladali Olympiakos te su skočili na 9-5 omjer i peto mjesto, dok su Grci na 7-6 i osmom mjestu. Završilo je 96:85 za goste u Pireju koje je s 20 poena i devet skokova vodio Bojan Dubljević.

U prvom susretu dana je Zenit nastavio s ugodno iznenađujućom formom pa je u Rusiji pao i Bayern. završilo je 79:75 za Zenit kojeg je Billy baron vodio s 20 poena.