Liga prvaka, skupina B, 8. kolo, 17.12.2020, 18:45 h
Motor Zaporožje 29:25 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši poraženi i u Zaporožju, crni niz nastavljen

Branimir Korać • četvrtak, 17.12.2020.

PPD Zagreb upisao je novi poraz i nastavio se udaljavati od željenog šestog mjesta. Novi poraz stigao je u Zaporožju protiv Motora 29:25...

Rukometaši Zagreba nastavljaju nizati poraze. Zadnju pobjedu upisali su još prije prekida sezone u studenom što je uistinu porazan podatak. No postoje olakotne okolnosti, momčad normalno ne trenira, tu su pozitivni testovi, izolacije, rana promjena trenera, u svakom slučaju puno toga što nije išlo u prilog ovoj momčadi.

U Zaporožju je Zagreb pružao otpor, nije dopuštao domaćinu da se odvoji unatoč silnim problemima i izostancima. Da je moglo bolje, moglo je, dijelom su za to krivi igrači Zagreba lošijim reakcijama u određenim trenucima, dijelom i sudačke odluke koje nisu uvijek bile pravedne.

U prvom poluvremenu Zagreb je bio uglavnom u zaostatku, a sredinom prvog dijela Motor se čak i odvojio na četiri gola prednosti. Ipak do poluvremena Zagreb se vraća u utakmicu te se na odmor odlazi s 13:13.

Bolji ulazak Poline momčadi u nastavak susreta, uspjeli su povesti i s dva gola prednosti, ali onda u kratko vrijeme Zagreb zarađuje tri isključenja, dva puta Mandić i jednom Obradović te Motor radi preokret i serijom 5:0 odlazi na 21:18.

Pokušavao je Zagreb još jednom poništiti prednost, ali nije išlo, bliže od dva gola zaostatka nije uspio doći.

Završilo je 29:25 za Ukrajince koji rade veliki korak prema prolazu u sljedeću rundu natjecanja. Zagreb s druge strane ostaje sa svojim problemima.

U ovom susretu Vlado Matanović zabio je osam golova, a kod domaćina Artjom Kozakevič bio je najbolji s deset golova.