Lyon pobjedom na vrh, Marseille opet kiksao

Matej Kačan • nedjelja, 20.12.2020.

Odigrana su još tri susreta 16. kola francuske Ligue 1, a privremeno novi lider tablice je momčad Lyona koja je u gostima uvjerljivo svladala Nice s 4:1. Marseille je opet kiksao remijem protiv Reimsa...

Nakon blagog posrtaja protiv Bresta, Lyon se vratio pobjedama i u pravi ritam, i to vrlo uvjerljivim slavljem protiv Nice koja je i dalje u krizi. Lakih 4:1 i vrh tablice produkt su sjajne partije u kojoj je Lyon imao četiri različita strijelca.

Brzopotezno je Lyon poveo s 2:0 u samo sedam minuta preko Memphisa Depayja u 32. i Kadewerea u 39. minuti, dok je smanjio Gouiri u 44. No, drugo poluvrijeme donosi novu rapsodiju Lyona, zabili su Ekambi u 63. i Aouar u 73. za 4:1.

Za razliku od Lyona, Marseille se nije uspio oporaviti od kiksa u prošlom kolu te je upisao novi. Nakon poraza od Rennesa, Marseille je remizirao s Reimsom kojem je to tek 14. bod u sezoni te je na niskom 16. mjestu.

Poveo je Reims autogolom Nagatoma u 21., ali je u smiraj prvog poluvremena opet proradila kombinacija Benedetto-Thauvin koja drži Marseille ove sezone. Prvi je ovaj put asistirao za drugog za 1:1 koji ostaju do kraja.

Duje Ćaleta-Car je odigrao svih 90 minuta u remiju. Drugu pobjedu u nizu je upisao i Metz koji je kod kuće svladao Lens i odjednom je susjed na tablici sa svojim subotnjim suparnikom. Nguette i Boulaya su zabijali pogotke u 2:0 pobjedi.