Europsko prvenstvo 2020. (Ž), završnica, Za 3. mjesto, 20.12.2020, 15:30 h, Herning
Suci: Jelena Mitrović, Anđelina Kazanegra (Crna Gora)
Hrvatska
Hrvatska
25:19(11:11) Danska
Danska

Povijesni uspjeh: Hrvatske rukometašice osvojile broncu na Europskom prvenstvu!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.12.2020.

Hrvatske rukometašice ostvarile su san i osvojile su medalju na Europskom prvenstvu! U susretu za treće mjesto svladale su Dansku s 25:19!!!!

UKUPNO19110/02

Nitko nije vjerovao u njih osim njih samih. Znalo se da Hrvatska ima potentnu reprezentaciju, ali kada je stigla prije nekoliko tjedana vijest o teškoj ozljedi Ivane Kapitanović pa nakon toga serije pozitivnih testova u redovima Podravke neposredno prije Prvenstva, ambicije su splasnule. Šest Podravkašica plus Kapitanović i Dežić, bio je to ogroman hendikep, ali cure koje su otputovale u Dansku odigrale su turnir života i uzele broncu.

Već prva pobjeda protiv Mađarske bila je čudo, ali tu se samo otvorilo, samopouzdanje naraslo i Hrvatska je došla u priliku uzeti odličje. Nije Danska bila razočarana neulaskom u finale pa da je zbog toga odigrala loše, Dankinje su sedam godina bez ikakve medalje i zato su htjele to prekinuti. Međutim hrvatska želja bila je veća i osvojena je prva ženska rukometna medalja od osamostaljenja.

Vodila se velika borba u prvom poluvremenu, Hrvatska se u jednom trenutku našla u rupi, napad je jednostavno stao, ali bilo je to jedino razdoblje u susretu u kojem su Dankinje dominirale.

Povela je Hrvatska s 4:2, bilo je slično kao u susretu s Francuskom, u tom trenutku Hrvatska je ostala bez ideje. Francuskinje su napravile seriju 9:0 i u polufinalu pobjegle na 11:3 i tako praktički riješile pitanje ulaska u finale, srećom Dankinje nisu imale tako veliku seriju, one su napravile 5:0 i pobjegle na 7:4.

Seriju Danske prekinula je Ana Debelić i tako pokrenula hrvatsku seriju 4:0 za novi preokret. Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol, nitko nije došao do dva gola prednosti i na odmoru je stajalo na semaforu 11:11.

U drugom dijelu Hrvatska je odmah otišla na dva gola prednosti, Danska je uhvatila priključak i držala ga sve do polovice poluvremena.

Nakon gola Kathrine Heindahl za 18:18, Tea Pijević zaključava vrata i Danska 17 minuta nije zabila gol, Hrvatska je tu napravila seriju 7:0 za zaključenje priče i osvajanje povijesne medalje!

Uz Teu Pijević koja je imala 15 obranjenih udaraca, po pet golova zabile su Stela Posavec i Katarina Ježić.