KAŽL bolji u splitskom dvoboju, Šibenčanke protutnjale Zadrom

Matej Kačan • srijeda, 23.12.2020.

Odigrana su još dva susreta Premijer ženske lige, a u njima su pobjede odnijele košarkašice KAŽL-a u gradskom dvoboju protiv Splita te Šibenik koji je deklasirao Zadranke...

Na jugu ništa novo, barem što se tiče Premijer ženske lige. Na dnu skupine su i dalje košarkašice Zadra, a tek neznatno ispred njih su i igračice Splita. Ove dvije ekipe su upisale nove poraze u srijedu.

Splićanke su imale gradski derbi protiv KAŽL-a koji je slavio preokretom u drugom poluvremenu nakon što je Split imao 10 poena viška na koncu prve četvrtine, a onda i prvog poluvremena. Treća četvrtina donosi smanjenje razlike na četiri poena, a u četvrtoj je kompletiran preokret za 83:78.

16 je ubacila Andrea Marić koja je dodala i fantastičnih 16 skokova te sedam asistencija i čak pet ukradenih lopti te je vodila ekipu, a 23 je ubacila Nika Lokica. Kod Splita je Gabriela Visković zabila 27 poena.

Zadar je na dnu s 10 poraza iz 10 susreta, a igračice Samira Žuže nisu imale uspjeha ni protiv Šibenika kod kuće. Susjedski dvoboj lako je pripao gostujućoj ekipi koja je kući ponijela pobjedu i 30 poena prednosti za 83:53.

19 poena je kod Šibenika ubacila Ivana Dujić, dok je kod Zadra 14 ubacila Katia Nekić, a 12 je dodala Magdalena Dražić.

• narada10824.12.2020. u 20:13
    prativsi live-score - jer drugacije nije islo - ovo mora da je bila izvrsna utakmica