Final Four Lige prvaka, finale, 29.12.2020, 20:30 h
Kiel 33:28 Barcelona
Barcelona

Duvnjakov Kiel odnio titulu prvaka Europe, u finalu bolji od Barcelone

Mihaela Bradovski • utorak, 29.12.2020.

Rukometaši Kiela osvojili su titulu prvaka Europe u sezoni 2019/2020. U finalu su bili bolji od Barcelone s 33:28...

Domagoj Duvnjak podignzuo je trofej pobjednika Lige prvaka za napokon završenu sezonu 2019/2020. U finalu na završnom turniru u Kölnu Kiel je svladao Barcelonu s 33:28.

Barcelona je u ovaj susret ušla kao favorit, puno toga joj je išlo u prilog, ali Kiel je odigrao sjajnu utakmicu. Nijemci su imali dosta problema s koronavirusom i nisu bili u idealnom stanju, a osim toga imali su puno težu utakmicu u polufinalu, igrali produžetak, imali manje vremena za odmor, no na kraju su ipak slavili.

U prvom poluvremenu Barcelona je hvatala zaostatak i uspjela ga uhvatiti poravnanjem na 15:15, ali završnica poluvremena pripala je Kielu koji je u zadnje tri minute napravio 4:1 i odnio na odmor vodstvo 19:16.

U drugom dijelu Barcelona je zadnji put bila na samo minus dva kada je Luka Cindrić smanjio na 21:19, imao je šut i za minus jedan, ali Landin je obranio.

Tu se Kiel novom serijom odvojio na pet golova prednosti i do kraja susreta mirno je odradio posao.

Kod Kiela Landin Jacobsen imao je 14 obrana, osam golova postigao je Niclas Ekberg, Sander Sagosen dodao je sedam, Rune Dahmke pet, a Domagoj Duvnjak ovaj put nije bio među strijelcima.

U Barceloninom sastavu deset golova postigao je Aleix Gomez, a Luka Cindrić dodao je tri pogotka.