Madridski Atletico godinu završio trećom uzastopnom pobjedom, Vrsaljko od prve minute

Branimir Korać • srijeda, 30.12.2020.

U prva tri susreta današnjeg programa 16. kola La Lige, domaćini su odnijeli puni plijen. Među njima i madridski Atletico koji je tako stigao do treće pobjede u nizu...

Atletico je nastavio s odličnim igrama i upisao je novu pobjedu. Ona je stigla u gradskom dvoboju protiv Getafea koji je svladan s 1:0.

Još jednom se potvrdilo kako Atletico ima najbolju obranu lige, Jan Oblak još jednom je imao mrežu čistom, a prvi prvenstveni nastup ove sezone i to od prve minute imao je Šime Vrsaljko. Vrsaljku se otvorila prilika suspenzijom Kierana Trippiera te je igrao do 57. minute kada ga je zamijenio Saul Niguez.

Pobjedu Atleticu donio je Luis Suarez golom u 20. minuti susreta. Pokušavali su gosti u nastavku doći do poravnanja, ali nisu uspjeli.

U potpuno otvorenoj utakmici s obje strane Granada je svladala Valenciju s 2:1. Gosti su poveli, ali Granada je ipak napravila preokret i slavila.

Gosti su stigli do vodstva u 36. minuti kada je mrežu domaćina pogodio Kevin Gameiro, ali u sidačkoj nadoknadi prvog dijela Kenedy je poravnao na 1:1.

Sredinom drugog poluvremena stvari su krenule potpuno krivim smjerom za Valenciju, u 70. minuti drugi žuti karton zaradio je Jason, tri minute kasnije pocrvenio je i Goncalo Guedes. Samo tri minute Granada je imala dva igrača više jer u 76. minuti i Domingos Duarte zarađuje isključenje. Ostala je domaćinu ipak brojčana prednost što u 88. minuti koristi i golom Jorgea Moline odnosi pobjedu.

Posljednjeplasirana Huesca poražena je istim rezultatom u gostima kod Celte. Domaćin je odnio pobjedu iako su gosti imali dovoljno prilika za izvući barem remi.

Nolito je zabio prvi, a Iago Aspas drugi pogodak dok je za goste smanjio u 84. minuti Jaime Seoane.