Premiership, 17. kolo, 03.01.2021, 17:30 h
Chelsea 1:3 Manchester City
Manchester City

City sjajnim prvim poluvremenom otpuhao Chelsea do osmog mjesta

Matej Kačan • nedjelja, 03.01.2021.

Nogometaši Chelseaja već tri ligaške utakmice ne znaju za pobjedu, a mini krizu je produbio i Manchester City sjajnim prvim poluvremenom i 3:1 pobjedom...

Nogometaši Chelseaja upali su u svojevrsnu krizu rezultata koju je u nedjelju još dodatno produbio Manchester City. Građani su na Stamford Bridge stigli prošarani koronavirusom i izolacijama te je do posljednjeg trenutka stajala mogućnost odgode, ali se to na terenu nije vidjelo.

City je u susret krenuo uraganski i već nakon 34 minute je imao 3:0 i riješenu situaciju. Nakon što je Chelsea imao indirekt unutar 16 metara u četvrtoj minuti, sve ostalo je pripalo Cityju koji u vodstvo dovodi Ilkay Gündogan udarcem s ruba kaznenog prostora u 18. minuti.

Samo tri minute kasnije Phil Foden asistenciji dodaje i pogodak mirnom završnicom i preciznošću nakon što ga je loptom u prostor pronašao Kevin de Bruyne. Posao je dovršio sam Belgijac koji je dočekao odbijen udarac Raheema Sterlinga te je brzom reakcijom pospremio u mrežu grogiranog Chelseaja.

Mogao je City do 4:0 prije poluvremena, ali je Gündogan nakon sjajnog okreta pucao malo pokraj vrata te je ostao bez svog drugog pogotka. U drugom dijelu se pritisak Cityja malo prorijedio, a Chelsea to nije znao iskoristiti kako bi zakomplicirao susret.

Tek je u drugoj minuti nadoknade, kad je već sve bilo riješeno, Kai Havertz proigrao Calluma Hudson-Odoija koji je postigao tek počasni pogodak. Mateo Kovačić je igrao do 77. minute, a zamijenio ga je upravo asistent Havertz.

City se pobjedom popeo na peto mjesto te i dalje ima utakmicu ili dvije manje od ostatka društva ispred sebe, dok je Chelsea pao na osmo mjesto i bodovima u ponedjeljak ga preskočiti može i Southampton.