Zadar teškom mukom protiv VROS-a, Split slomio Sonik u drugom poluvremenu

Matej Kačan • utorak, 05.01.2021.

U čak tri od četiri utakmice dana u HT Premijer ligi je bilo elemenata potencijalnih iznenađenja, ali su ipak sve četiri pobjede upisali favoriti na papiru...

Mnogo teže od očekivanog su igrači Zadra došli do pobjede protiv Vrijednosnica Osijek i zadržavanja prvog mjesta na tablici. Osječani su došli u goste i "donijeli" Antonija Jordana, a skoro su s Višnjika odnijeli bodove jer su kroz cijeli susret bili u egalu, te su čak i vodili u posljednjoj dionici.

No, Zadar je u zadnje dvije minute povezao dvije-tri dobre obrane te je stvorio višak u završnici te se ušlo u završnicu preko slobodnih bacanja gdje se VROS pokušao vratiti tricama, ali nije uspjelo pa Zadrani uzimaju 73:70 pobjedu.

Martin Junaković i Domagoj Vuković su zabili po 17 kod Zadra, a 11 uz 15 skokova i sedam asistencija, ali i izgubljenih lopti je imao Chinanu Onuaku. Kod VROS-a su nino Čelebić kao novo pojačanje te Robert Kujundžić zabili 15, dok je 13 dodao Arijan Lakić.

Na 10-3 omjer je skočio Split koji se na Gripama svladao Sonik Puntamiku te se osvetio Zadranima za poraz u Jazinama. I u Splitu je bilo neizvjesno u prvom poluvremenu koje s tri poena viška pripada Soniku, ali u drugom poluvremenu sjajni Marin Marić nezaustavljivo puni koš gostiju.

Stao je i napad Sonika pa su Žuti ipak prelomili susret i na kraju vrlo uvjerljivo slavili s 92:70, iako tijek susreta ne odaje takav dojam. Marić je imao 36 poena uz osam skokova, dok su po 10 zabili Marčinković, Čampara i Kedžo. Kod Sonika je 15 zabio Lovre Runjić.

Jako dobru gostujuću partiju odigrali su košarkaši Škrljeva koji su sa 75:66 svladali Zabok i popeli se na 7-8 omjer iznad svog današnjeg suparnika na šesto mjesto. 21 poen je kod pobjednika imao Josip Barnjak, dok je 17 dodao Jure Gunjina.

Na pragu senzacije bila je Šibenka koja je bez Amerikanca Freemana i sa samo sedam igrača u rotaciji imala i 17 poena prednosti nad Goricom, ali je morala potpisati poraz nakon velikog pada u drugom poluvremenu.

Igrači Josipa Sesara su drugih 20 minuta dobili s 46:24 te su stigli do 79:67 pobjede do koje ih je s 18 poena i devet skokova vodio Lovro Mazalin. 15 je dodao Krešimir Ljubičić koji je također uhvatio devet lopti, dok je kod Šibenke 26 ubacio Milija Miković.