Desetkovana Alba svladala Baskoniju

Matej Kačan • utorak, 05.01.2021.

U utorak je nadoknađen susret petog kola Eurolige, a koronavirusom pogođena i desetkovana Alba iz Berlina je kod kuće svladala Baskoniju u vrlo efikasnom susretu...

Niz od tri vezana poraza je berlinska Alba prekinula u trenutku u kojem se to možda i najmanje očekivalo. Na nadoknadu susreta petog kola je u Berlin stigla Baskonia koja je prije toga vezala dvije pobjede i imala je sjajnu šansu za nastaviti niz.

Naime, Albi je van stroja trener nekolicina igrača zbog koronavirusa, a virus je prebolio i trener Aito Garcia Reneses pa su Nijemci bili dosta hendikepirani. No, to se na terenu nije osjetilo i hrabri domaćin je odigrao napadački nadahnuto te je slavio s 95:91.

Gotovo cijeli susret je protekao u vodstvu Albe, ali ipak Baskonia preokreće u posljednjoj dionici i vodi na ulasku u zadnje dvije minute. No, pri izjednačenom 91:91 rezultatu Maodo Lo zabija koš uz dodatno bacanje za 94:91 pola minute prije kraja što je Alba i obranila te je slavila.

Lo je postigao 19 poena, a dva više od njega je ubacio Jayson Granger. Krešimir Nikić je odigrao osam minuta, ali je ostao bez poena uz dva skoka i dvije izgubljene lopte. Momčad Duška Ivanovića je s 18 poena vodio Achille Polonara.