Atletico šokantno ispao od trećeligaša, Budimir zabio za Osasunu

Matej Kačan • srijeda, 06.01.2021.

Novi set utakmica u španjolskom Kupu Kralja donio je prvorazredno iznenađenje. Atletico Madrid je s kombiniranim sastavom ispao od trećeligaša Cornelle...

Iako je Diego Simeone najavio kako će u Kupu Kralja protiv Cornelle zaigrati oni koji su igrali manje, nitko nije očekivao da će vodeća momčad La Lige završiti svoj nastup već u 1/32 finala protiv trećeligaša.

No, upravo to se dogodilo jer kombinirani sastav Madriđana nije uspio probiti obranu domaće ekipe, dok je autsajder uspio doći do pogotka i to jednom, vrlo rano preko Jimeneza u sedmoj minuti. Iako se očekivalo da bi priliku mogli dobiti Šime Vrsaljko i Ivo Grbić, to se nije dogodilo.

Umjesto Grbića je branio treći vratar San Roman, dok je na Vrsaljkovoj desnoj strani susret započeo Sanchez koji je u 63. dobio drugi žuti karton te je dodatno otežao zadatak svojoj ekipi.

Osasuna je zato na teren stavila Hrvata te je bila uspješna i sigurna. Ante Budimir je odigrao 72 minute na gostovanju kod Olota, a u 3:0 pobjedu je ugradio pogodak u 65. minuti za 2:0. U dvoboju dva Deportiva je Alaves slavio protiv La Corune pogotkom Rioje, dok je Espanyol nadvisio Burgos s 2:0.