Chiesa dvaput poentirao za važnu pobjedu Juventusa i prvi poraz Milana

Matej Kačan • srijeda, 06.01.2021.

Nogometaši Juventusa su upisali vrlo važnu pobjedu na gostovanju kod Milana. Juventus je slavio s 3:1 te se primakao vrhu ljestvice, dok je Milan upisao prvi ligaški poraz...

Iako je bio u opasnosti da se uopće ne odigra zbog pojave koronavirusa u redovima Milana, derbi susret protiv Juventusa je ipak odigran, a gosti su s 3:1 nanijeli Milanu prvi poraz u sezoni te su došli na sedam bodova zaostatka.

Milan je bio bez Ante Rebića i Darka Krunića bez otprije nedostupnog Ibrahimovića i ta napadačka oštrica je otupjela, dok je Juventus nemilosrdno koristio svoje prilike preko Federica Chiese.

Desni krilni igrač je u 16. minuti pogodio vratnicu, ali je dvije minute kasnije bio mirniji i precizniji nakon sjajnog dodavanja Dybale te je postavio 1:0. Nastavilo se ritmično s mnoštvom prilika s obje strane, ali mreže miruju do 41. minute kad Davide Calabria sjajnim udarcem s ruba 16 metara izjednačava.

Događanja nisu jenjavala ni u drugom poluvremenu, a u 62. Chiesa zabija svoj drugi pogodak za novo vodstvo Juventusa. Andrea Pirlo potom vuče dva čudna poteza preko izmjena kad iz igre vadi Chiesu i Dybalu, ali je pogodio.

U igru je ušao Weston McKennie koji je prvo dobro zaprijetio u 72., a u 76. je bio precizniji te je donio Juventusu 3:1 i pobjedu, a Milanu prvi poraz u ligi koji ga ipak neće skupo koštati jer je kiksao i Inter.