Bundesliga, 15. kolo, 08.01.2021, 20:30 h
Borussia M'gladbach 3:2 Bayern
Bayern

Bayern prokockao dva gola prednosti i izgubio u Mönchengladbachu

Branimir Korać • petak, 08.01.2021.

U prvom susretu 15. kola njemačke Bundeslige Bayern je gostovao u Mönchengladbachu i upisao poraz 3:2. Bavarci su imali dva gola prednosti, ali niti 25 minuta kasnije bili su u zaostatku...

Kakav šok za Bayern! Sve se činilo kao da Bavarci idu prema novoj pobjedi, odrađivali su rutinski posao u Mönchengladbachu, imali 2:0 nakon 25 minuta igre i onda popustili.

Borussia nije klonula, na vrijeme je došla do pogodaka i napravila preokret. Kasnije je zadržala vodstvo, izdržala je nalete Bayerna i uzela sva tri boda.

Počelo je dobro za Bavarce koji su već u prvih 20 minuta stigli do pogotka. U 17. minuti Neuhaus je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i nakon provjere VAR-a dosuđen je kazneni udarac za Bayern. Robert Lewandowski bio je precizan za 1:0.

Šest minuta kasnije Bayern dolazi do drugog pogotka. Leon Goretzka je povukao napad i opalio s ruba kaznenog prostora u bliži kut za 2:0.

Izgledalo je kao da će biti dovoljno da Bayern iskontrolira susret do kraja, ali nije uspio podbacio je i još jednom potvrdio kako mu je obrana ove sezone dosta ranjiva.

Do kraja prvog poluvremena Borussia se potpuno vratila golovima Jonasa Hofmanna i poravnala je na 2:2.

Kada je u 49. minuti Florian Neuhaus zabio za 3:2 i potpuni preokret, Bayern je bacio sve karte u napad i krenuo prvo po poravnanje, ali nije išlo, Borussia se dobro branila, Bayern nije koristio prilike koje su se ukazale i ostalo je 3:2 što znači da se RB Leipzig može vratiti na vrh ljestvice.