Sluga odličan u prolazu Lutona, Evertonu tek u dodatnih pola sata

Branimir Korać • subota, 09.01.2021.

Odigran je dio susreta prvog kola FA kupa, a iznenađenja nije nedostajalo. Svakako najveće je ispadanje Derby Countyja...

U dvoboju dvije momčadi iz Championshipa, Luton je slavio s 1:0 protiv Readinga. Simon Sluga odlično je odradio posao, sačuvao je mrežu čistom iako su gosti imali niz prilika i mogli su do pobjede. Prolaz Lutonu donio je George Moncur golom nakon pola sata igre.

Iznenađenja nije bilo u dvoboju amatera Boreham Wooda i člana Championshipa Millwalla. Gosti su bili dosta bolji protivnik i slavili su s 2:0. Pobjedu su im donijeli Kenneth Zohore i Shaun Hutchinson.

U Norwichu je sve bilo riješeno već u prvih deset minuta. Dva pogotka domaćina i Coventry se nije uspio vratiti iako je pokušavao i mogao barem smanjiti. Već u šestoj minuti zabio je Kenny McLean da bi odmah u sljedećoj minuti Jordan Hugill postavio konačnih 2:0.

Vrlo slično bilo je i u dvoboju između Nottinghama i Cardiffa. Nottingham je odnio pobjedu 1:0, slavio je minimalnim rezultatom, a pogodak za pobjedu zabio je Lyle Taylor i to već u trećoj minuti susreta.

Everton je imao puno problema protiv Rotherhama i slavio je tek u produžecima 2:1. Poveo je već u devetoj minuti golom Turčina Cenka Tosuna, ali gosti su u 56. minuti preko Matthewa Olosundea poravnali na 1:1.Odluka je tako pala u produžecima gdje već u 93. minuti Abdoulaye Doucoure pogađa za 2:1 i odvodi Everton do šesnaestine finala.

Veliko iznenađenje priredili su amateri iz Chorleyja koji su izbacili Derby County s 2:0. Jako loš nastup Derbyja koji se nije pojavio na utakmici te je zasluženo glatko poražen, a mogao je izgubiti i uvjerljivije. Connor Hall i Mike Calveley bili su strijelci za domaćina.