Kovač do nove pobjede, Lyon na vrhu, PSG i Lille ga prate

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.01.2021.

Francuzi su odradili susrete 19. kola, a na vrhu ljestvice je Lyon s bodom prednosti nad prvim pratiteljima Lilleom i PSG-om...

S dvije vezane pobjede Strasbourg je odmaknuo od najugroženijih i stigao do 15. mjesta. U ovom susretu u gostima kod Lensa odlično je reagirao i stigao do sva tri boda za što mu je bio dovoljan jedan pogodak i to onaj Habiba Dialla iz 20. minute. Lens je igrom zaslužio bod, ali nije znao iskoristiti svoje prilike.

Kovačev Monaco zasluženo je slavio na svom travnjaku protiv Angersa s 3:0. Monaco je ponovno podignuo formu i ovo mu je treća pobjeda u zadnjih četiri kola, jedino je St. Etienne uspio izvući remi. U ovom susretu poveo je u 40. minuti golom Guillerma Maripana da bi u drugom dijelu Kevin Volland i Stevan Jovetić dovršili posao.

Lyon je ostao vodeća momčad francuskog prvenstva i nakon gostovanja kod Rennesa. Remizirao je 2:2 čime su i jedni i drugi nastavili niz neporaženosti. Domaćin je bio bliži pobjedi vodio je 2:0 golovima Clementa Greniera, inače bivšeg igrača Lyona, te Benjamina Bourigeauda. Lyon je ipak uspio u zadnjih 15 minuta doći do poravnanja preko Memphisa Depayja i Jasona Denayera.

Do zaslužene gostujuće pobjede stigao je Lille koji je s 1:0 bio bolji od Nimesa. Lille ostaje na bod iza Lyona dok je Nimes i dalje zabetoniran za dno ljestvice. Pogodak odluke psotigao je u 29. minuti Burak Yilmaz, a Domagoj Bradarić igrao je do 65. minute.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Bordeaux i Lorient, a završilo je 2:1 pobjedom Bordeauxa. Lorient tako i dalje pravi društvo Nimesu na dnu ljestvice gdje imaju isti broj bodova. Dvostruki strijelac za Bordeaux bio je Remi Oudin dok je jedini strijelac za goste bio Teremas Moffi. Toma Bašić odradio je cijelu utakmicu.

U dvoboju momčadi koje se ne mogu pohvaliti dobrom formom, Montpellier i Nantes remizirali su 1:1. Domaćinu nije pomoglo niti rano vodstvo, Ambroise Oyongo zabio je već u šestoj minuti, Nantes se vratio te je pogotkom Imrana Louze izborio bod.

Prva pobjeda Mauricija Pochettina na klupi PSG-a. U 19. kolu ugostio je Brest i slavio s 3:0, a pobjednik je odlučen u zadnjih deset minuta. Parizane je Moise Kean doveo u vodstvo u 16. minuti, ali otpor gostiju slomljen je tek u zadnjih deset minuta kada su Mauro Icardi i Pablo Sarabia pogađali za 3:0.

St. Etienne je stvarao prilike, a Reims zabijao. Domaćin je na kraju slavio s 3:1 iakoje St. Etienne odigrao u biti dosta dobru utakmicu. Dvostruki strijelac bio je Boulaye Dia, a jedan pogodak dodao je Mathieu Cafaro. Strijelac za goste bio je Charles Abi.

Metz i Nice remizirali su 1:1. Gosti su vodili dosta dugo, ali na ulasku u zadnjih deset minuta John Boye spasio je Metz od poraza. Pogodak za goste još u 18. minuti postigao je Amine Gouiri.

Spomenimo i kako je Duje Ćaleta-Car odradio svih 90 minuta u remiju Marseillea kod Dijona.