SP 2021., skupina D, 2. kolo, 15.01.2021, 20:30 h
Danska 34:20 Bahrein
Bahrein

Danci s autoritetom otvorili Svjetsko prvenstvo i pregazili Bahrein

Branimir Korać • petak, 15.01.2021.

Danska je upisala visoku pobjedu protiv Bahreina, slavila je 34:20 i za razliku od prošla dva susreta nije dopustila protivniku da joj stvori probleme...

Lagan posao imala je Danska protiv Bahreina. Poučena prošlim susretima s ovim protivnikom, ovaj put ušla je ozbiljno u utakmicu i imala je od početka vodstvo u svojim rukama.

Danci su uoči susreta imali više psihološki problem jer su imali pozitivan test na koronavirus u momčad, ali brzo su to ostavili iza sebe i usredotočili se na utakmicu.

Do sredine prvog poluvremena Bahrein je bio koliko-toliko u utakmici, gubio je 7:5, ali nakon toga Danci rade seriju 6:1, odvajaju se na 14:7 i već tada bilo je jasno kako će ovaj susret završiti.

S obzirom da je Danska reprezuentacija koja nema običaj stati kada stvori visoku prednost, Bahreinu je prijetila totalna katastrofa što je prepoznao i izbornik te na minuti odmora tražio od igrača da ne posustaju.

Na odmoru je bilo 19:10, u drugom dijelu vrlo brzo je dostignuta dvoznamenkasta razlika te je završilo s ogromnih 34:20.

Kod Danske istaknuli su se Mathias Gidsel s deset golova i Mikkel Hansen s četiri, a kod Bahreina Mohamed Ahmed postigao je osam golova.