SP 2021., skupina D, 2. kolo, 15.01.2021, 18:00 h
Argentina
Argentina 28:22 DR Kongo

Argentina tek u drugom poluvremenu slomila otpor Konga

Branimir Korać • petak, 15.01.2021.

Argentina je upisala startnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, svladala je DR Kongo s 28:22 i to je tek u drugom poluvremenu slomila otpor Afrikanaca...

Ipak se nije dogodilo iznenađenje iako je Kongo dugo stvarao probleme Argentincima. Na kraju je Argentina upisala pobjedu, no za nju se morala pošteno namučiti i zapeti u drugom poluvremenu.

Kongo je u prvom poluvremenu pokazao da može uz discipliniraniju igru držati se s reprezentacijom poput Argentine. U drugom dijelu Argentinci su pojačali obranu, proradio je i napad te su stvari sjele na svoje mjesto.

Početak susreta pripao je Argentini koja je uz tri gola Ramira Martineza povela s 5:3 i do sredine prvog dijela održavala je tu prednost. Tada se Kongianci vraćaju u utakmicu i dolaze do 8:8, prvog poravnanja nakon startnih 1:1.

Do odlaska na odmor Kongo je čak i preuzeo kontrolu nad ezultatom te na kraju golom Tuzolane odnio prednost na odmor s 14:13.

U drugom dijelu ipak rugačija slika. Argentina radi seriju 6:1 i preuzima vodstvo da bi serijom 4:0 za bijeg na 25:18 riješila pitanje pobjednika.

Završilo je 28:22, u jednom trenutku činilo se da Argentina ide prema dvoznamenkastoj prednosti, ali kada je stvorila visoku prednost, jednostavno je podigla nogu s gasa i DR KOngo je malo smanjio zaostatak.

U argentinskom sastavu po pet golova postigli su Federico Pizarro, Diego Simonet i Ramiro Martinez. Kod Konga sedam pogodaka postigao je Johan Kiangebeni Kawola.