SP 2021., skupina A, 1. kolo, 15.01.2021, 18:00 h
Njemačka
Njemačka 43:14 Urugvaj

Njemačka pregazila Urugvajce s 29 golova razlike

Mihaela Bradovski • petak, 15.01.2021.

Dosad najuvjerljiviju pobjedu na turniru upisala je Njemačka koja je pregazila Urugvaj s ogromnih 43:14. Potpuno neravnopravan dvoboj Nijemci su iskoristili za uigravanje pojedinih varijanti...

Nakon utakmice Slovenije i Južne Koreje i dvoboj između Njemačke i Urugvaja od prve do posljednje minute išao je u samo jednom smjeru. U konačnici to je bila +29 pobjeda sastava Alfreda Gislasona.

Južnoamerička izabrana vrsta u prvih je pola sata, koje će htjeti zaboraviti čim prije, uspjela poentirati tek četiri puta. Teško su Urugvajci pronalazili prostor pored protivničkog bloka i zgusnute 6:0 obrane.

"Dvije su utakmice u skupini u kojima očekujem visoku pobjedu, ali i naše daljnje uigravanje, dizanje naše igre na višu razinu i isprobavanje različitih taktičkih varijanti", komentirao je prije dvoboja s Urugvajem njemački izbornik. Sve što je tada naumio u prvom je kolu uspio i realizirati.

Njemačka je u dvoboj ušla s Gensheimerom, Reichmannom, Weberom, Kühnom, Häfnerom, Firnhaberom i Gollom kao glavnim adutima u polju te s Bitterom na vratima da bi do kraja svih 16 igrača iz zapisnika odigralo više od deset minuta.

Treba spomenuti i kako je prvi vratar Andreas Wolff današnji dvoboj odgledao s tribina. Razlog jednostavan - Njemačka si tako nešto može priuštiti.

David Schmidt s pet od pet učinkom te Timo Kastening s devet pogodaka iz 11 pokušaja predvodili su napad pobjedničkog sastava. Kada su u pitanju vratarska izdanja, Bitter je skupio devet, a Heinevetter 11 obrana.

Na drugoj strani Gonzalez Alloza zaustavio je 10 njemačkih šuteva. Jedini Urugvajac koji se u listu strijelaca upisao više od dva puta bio je Morandeira (4/7).