SP 2021., skupina A, 1. kolo, 15.01.2021, 20:30 h
Mađarska
Mađarska 34:27 Zelenortska Republika

Mađari bez većih problema svladali debitanta

Mihaela Bradovski • petak, 15.01.2021.

Mađarska je napravila dobar posao na otvaranju svog puta u Egiptu. Upisala je pobjedu protiv Zelenortske Republike s 34:27...

Jedan od dvoboja prvog kruga u kojima su mnogi očekivali i izraženiju razliku na semaforu svakako je onaj između Mađarske i Zelenortske Republike.

Debitanti na svjetskoj smotri ipak nisu završili poput Južne Koreje, odnosno Urugvaja, ali generalno gledajući, mađarsko slavlje niti u jednom trenutku nije bilo pod znakom upitnika.

Upravo su Mađari ti koji su jako startali u susret, redom su se u listu strijelaca upisivali Banhidi, Lekai, Sunajko i dva puta Ancsin.

Iako su odmah potom, u dvije minute primili četiri pogotka još jednom vlastitom 4:0 serijom na pragu polovice prvog dijela vratili su se na +5, a s istom su razlikom i zaključili to prvo poluvrijeme.

Nakon 12 minuta igre u nastavku mađarska je vrsta bila u situaciji da prednost digne na dvoznamenkastu razliku, no u tome ih je s dva pogotka u nizu spriječio Semedo i ista se prilika nije ponovila.

U posljednjih desetak minuta usporili su malo i jedni i drugi, uglavnom se igralo pogodak za pogodak i tako sve do kraja, do konačnih 34:27 za europski sastav.

Gabor Ancsin postigao je sedam pogodaka, a s četiri precizna šuta na stopostotnom su učinku ostali Nagy i Hornyak.

Napad Zelenortske Republike oslanjao se u najvećoj mjeri na strijelca šest pogodaka Semeda, a po jedan manje dodali su Gualther i Admilson Furtado.