SP 2021., skupina B, 1. kolo, 15.01.2021, 20:30 h
Tunis 28:30 Poljska
Poljska

Poljacima vrlo važna pobjeda protiv izravnog konkurenta Tunisa

Mihaela Bradovski • petak, 15.01.2021.

Prvo kolo u skupini B zaključili su Poljska i Tunis, a Poljaci su odnijeli pobjedu 30:28. Ovo je vrlo otvorena skupina u kojoj je do kraja natjecanja i adlje sve moguće...

Nakon što su Španjolska i Brazil unutar skupine B podijelili bodove, još jedan izjednačen i time rezultatski tijesan susret odigrale su i reprezentacije Tunisa i Poljske.

Za nijansu bolji afrički je predstavnik bio u prvom dijelu, Poljska se počela dizati i polako odvajati oko sredine drugog, a do tada su oba sastava po svim pitanjima igre bila gotovo pa jednaka. Po završetku susreta i vratarski je učinak bio potpuno jednak, po devet obrana svaka vrsta.

Na odmor se otišlo pri 17:17, ostvareno iz 23, odnosno 24 pokušaja, uz stopostotnu uspješnost oba sastava s linije sedam metara te raspoložene Arkadiusza Moryta (6/6) te Mosbaha Sanaia na drugoj strani (7/8).

Vodstvo Tunisa na poluvremenu spriječio je okvir gola sa sirenom. U prilici za brzi pogodak bio je Darmoul nakon što je Maggaiz na drugoj strani obranio pokušaj Sicka.

Tunis svakako ima razloga žaliti za spomenutom propuštenom prilikom, no još više za periodom između 12. do 21. minute tijekom kojeg je držao četiri pogotka prednosti. Za poljski niz pobrinuli su se, između 42. i 47. minute Moryto i s dva pogotka Krajewski za svoju najveći prednost, 26:22.

Treba naglasiti kako se nakon tog poljskog odvajanja Tunis nije predao, dapače, pojačala se nervoza na parketu pa su tako zaredala isključenja, a gola borba za bod(ove) rezultirala je i velikim brojem pogrešaka u napadu na obje strane terena.

Iako je susret u konačnici riješen i prije posljednje minute Poljska bez obzira na ovo slavlje ne može ustvrditi kako je bila vidljivo bolji protivnik. Odlučivale su doslovno nijanse.

Sanai je dvoboj završio s devet pogodaka iz deset pokušaja dok je Moryto ostao stopostotan sa svojih 11/11.