SP 2021., skupina E, 2. kolo, 16.01.2021, 20:30 h
Švicarska 25:31 Norveška
Norveška

Norvežani na krilima raspucanog Sagosena očekivano svladali Švicarsku

Mihaela Bradovski • subota, 16.01.2021.

Norvežani su se oporavili od poraza u susretu protiv Francuske te su se pobjedom protiv Švicarske prebacili na pobjedničke staze. Iako je bilo male nervoze i potencijalnog straha od neuspjeha, kvaliteta je ipak bila u velikoj mjeri na norveškoj strani...

Sličan put do punog plijena poput Švedske u skupini G, imala je u istom terminu druga skandinavska vrsta. Norveška se u skupini E sastala sa Švicarskom tražeći svoje prve bodove na Prvenstvu nakon posrtaja od Francuske.

Švicarska je pak veliki posao napravila protiv Austrije i iako je večeras poražena sa šest razlike ne može se reći da je bila tek puki promatrač.

Sastav Michaela Sutera ušao je u dvoboj vrlo dobro, držao Norvešku u minusu 12 minuta, no potom je Bergeova vrsta rekla dosta i zaigrala kako se od nje i očekuje.

Odlučujući trenuci odvili su se u pet minuta prvog dijela tijekom kojih je Švedska stigla do 6:0 preko Myrhola, Jondala i trostrukog strijelca Sagosena te je iz minusa stigla do +4. Semafor Hassan Moustafa Arene na poluvremenu je pokazivao 17:13 u korist favorita ovog dvoboja.

U tri minute nastavka Švicarska je pala u zaostatak od sedam pogodaka i nakon toga šanse za povratkom nije bilo. Ostalo joj je tek da proba izgubiti sa što manjom razlikom.

Stopostotni Lier u posljednjoj je minuti postavio konačnih 25:31, a upravo su on i Milošević sa sedam zgoditaka predvodili napad poraženog sastava.

S druge strane 11 je pogodaka iz 17 pokušaja postigao Sagosen, a šest je puta mrežu Švicarske tresao Johannessen. Torbjorn Bergerud skupio je 11 obrana dok je švicarski vratarski par Portner - Bringolf zaustavio 13 šuteva.